15 Ocak 2020, 15:03 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Koçak gazeteciler gününü kutladı

Koçak gazeteciler gününü kutladı

Koçak gazeteciler gününü kutladı...

Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak: Her Türlü Eleştiriye Açığız.

Ticaret Odası tarafından düzenlenen bir programla, İlçemiz yerel basınının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlandı.

Programa; Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak, Meclis Başkanı Faruk Eskici, Yönetim Kurulu Üyesi Evren Aktaş ve Genel Sekreter Yavuz Kılıçaslan katıldı.

“Zor bir göreviniz var, meşakkatli bir göreviniz var. Bazen haber almakta zorlanıyorsunuz. Veyahut da aldığınız haberleri yazmakta zorlanıyorsunuz” diyen Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak; “Sizler basın mensupları olarak özgür bir şekilde insanların haber almasında çok büyük emekleri olan insanlarsınız. Görevinizi, mesleğinizi Şereflikoçhisar nezdinde çok güzel ifa ettiğinizi ben yakinen takip ediyorum. Bu nedenle de sizi kutluyorum. Özel gününüzde de sizlerle birlikte olmak istedik. Basın bizim her şeyimiz. Sivil Toplum Kuruluşları ve siyasi kuruluşlar olsun yaptığı icraatların, hizmetlerin kamuoyuna aktarılmasında sizler birer köprüsünüz. Olumlu veya olumsuz olsun sizlerin emeği çok büyük. Bizler Sivil Toplum Kuruluşları olarak İlçemizde bulunan halkımıza, kamuoyumuza hem ekonomik hem kültürel hem sosyal olarak Odamızın hizmetleri mutlaka var. Bunları siz yakinen takip ediyorsunuz. En iyi şekilde yapmak lazım. Bizim yanlışlarımızı ve eksiklerimizi basın aracılığıyla bazı zamanlarda sizlerden öğreniyoruz.

Bazen bire bir ikili ilişkilerde öğreniyoruz, bazen de köşe yazılarıyla veyahut da manşet haberlerde takip ediyoruz. Biz de kendimize bu şekilde çalışmalarımıza yön veriyoruz. O yönden de sizlere teşekkür ediyoruz.
Tabi bilgi almak, doğru bilgiyi kamuoyuna aksatmak çok önemli. Toplumumuzun içinde yaşadığı bu süreçlerde düzgün ve doğru bilgi alınmasını önemsiyoruz. Çünkü, toplum o doğru bilgiler nezdinde kendilerine yön vermektedirler. Bu şekilde kendilerine yön vermelerinden dolayı da tabiî ki topluma, insanlığa daha faydalı hale geliyoruz.
Zor bir göreviniz var, meşakkatli bir göreviniz var. Bazen haber almakta zorlanıyorsunuz. Veyahut da aldığınız haberleri yazmakta zorlanıyorsunuz. Ama şunu temin edebilirim ki; benimle ilgili, kurumumla ilgili her türlü olumlu – olumsuz bütün haberleri özgürce kamuoyuna aktarmanızı isterim. Eğer tabiî ki kasıtlı bir şekilde olmamak şartıyla her türlü eleştiriye açığız. Oda olarak zaten bunu, göreve geldiğimiz günden itibaren Meclis Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz bilmektedir, biz her zaman basınla iç içe olmaktan gurur  duyuyoruz, sevinçliyiz. Çünkü, çalışmalarımızda bize yön veriyorsunuz. Özellikle duayen üstadlarımız, gazeteci ağabeylerimiz bizlere yol gösteriyorlar. Biz görevi ifa ederken, yeni bir oluşum içerisinde geldik. Odamızı, İlçemizde daha aktif hale getirmek için çok çaba sarf ettik. Bazı eksikliklerimiz oldu, o eksiklerimizi gidermeye çalışıyoruz.
Bu sene inşallah kuruluşumuzun 50.yılını kutlayacağız Haziran Ayında. İstişare toplantısı yapacağız.”
dedi ve gazeteciler gününü kutlayarak başarılar diledi.

Konuşmadan sonra günün anısına gazetecilere hediyelerinin verilmesinden sonra program, sona erdi.

  16 Ocak 23020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2529 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri