08 Ocak 2020, 15:14 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Herkesi grevimizde görmek istiyoruz

Herkesi grevimizde görmek istiyoruz

Herkesi yapmış olduğumuz grevde görmek istiyoruz...

“Mağduriyetimizi gidermek adına İlçemizin ileri gelenlerini grevimizde yanımızda görmek istiyoruz”

1 Ocak’tan itibaren uygulamaya konulan dijital takograf uygulamasına karşı çıkan nakliyeciler, İstanbul, Ankara, Kırıkkale ve Nevşehir’de eylem yaparak yol kapattı.

Şereflikoçhisar’da da, grevde olan nakliye sektörü, İlçemiz yerel basını ile biraraya gelerek, içine girdikleri zor durumu belirtmek amacıyla bir basın açıklaması yaptılar.

“Mağduriyetlerimizi gidermek amacıyla, Kaymakamı, Belediye Başkanını, İlçe Emniyet Müdürünü ve diğer kamu kurum ve kuruluşları ile İlçe halkını girmiş olduğumuz grevde yanımızda görmek istiyoruz” şeklinde yaptıkları basın açıklamasının tamamı ise şöyle;

“Şuanda çıkmazda bulunan ve İlçemizin büyük potansiyelini oluşturan nakliye sektörümüzün, mağduriyetlerini gidermek adına; Kaymakamımız, Belediye Başkanımız, Emniyet Müdürümüz, Kamu Kurum ve Kuruluşlarımız ve bu sektörde bulunan fabrika ve yükleme tesisleri iş verenlerimizi, yoğun tehdit altındaki sektörümüz adına girmiş olduğumuz grevde yanımızda görmek istiyoruz.

Alt yapısı henüz tamamlanmamış yasaların, zaten ayakta durmakta zorlanan sektörümüze büyük darbe vurduğu aşikardır. Nakliyeci evine ekmek götüremezken, arabasının taksitini ödeyemezken, çocuğunu okutamazken birde yeni eklenen; Dijital Takograf, Veri toplama sistemi U-EDTS, SRC, Psikoteknik gibi evraklar, pahalı sigorta ve kasko giderleri, yüksek motorin fiyatları, yükselen sanayi giderleri, düşük nakliye fiyatları ve günlük araç seyir saati vs. gibi yaptırımlar altında ezilmektedir.”


    9 Ocak 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2239 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Ibrahim CANDAN
Sereflikochisar,li nakliyeciler gecenlerde ayni gazetede okudum sizin nakliye cooparatifiniz kapanmak zorunda kaldigini,kapanma sebeblerinide yazmistiniz.cok üzücü bir haberdi,belesciler sömürücüler cooparatifciligi istemezler,cooparatifcilik bir dayanismadir,karamaci yoktur,kar,in tamami üyelerindir,ayrica üyelerin bir cok ihtiyaclarinada imkan bulur.
Peki niye sendikaniz yok,istedigizde cevabi almadiniz,varmi seeflikochisarda bir sendika subesi,yoksa niye,
yanlis yerlerden yardim istiyorsunuz,kaymakam,belediye baskani grevlere evet demez,görevleri geregidir.
bu olusuma sicak bakan siyasi partilerden dayanisma istiye bilirsiniz,istediginiz bir sendikadan da yardim isteyin olumlu cevab alabilirsiniz,sizin cok zor sartlar altinda can pahasina ekmeginizi kazandiginizi biliyorum bana göre tek care sendikali olarak güc birligi olmak zorundasiniz.bosuna beklemeyin kaymakam,belediye baskani greveinize yardimci olmaz.sizin hakkinizi yasal yollardan yeteri Kadar sendika alir diyorum.slmr
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.141 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri