08 Ocak 2020, 15:12 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Ali Babacan Görüşlerini Açıkladı

Ali Babacan Görüşlerini Açıkladı

Ali Babacan Görüşlerini Açıkladı...

Ali Babacan Twitter Üzerinden Yeni Yıl Mesajı Paylaştı.

AK Parti’den istifa ederek yeni parti hazırlıklarına devam eden Eski Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı hemşehrimiz Ali Babacan, Twitter üzerinden paylaştığı yeni yıl mesajında çeşitli knularda görüşlerini ifade etti.

Yeni parti kuracağını açıklayan Ali Babacan’ın paylaşımları şöyle:

“Yeni senede bütün vatandaşlarımıza sağlık ve mutluluklar diliyorum.
2020 yılıyla birlikte artık halkımız, özellikle de gençlerimiz, geleceğe umutla ve güvenle baksın. Bu sene ülkemiz için yepyeni bir başlangıcın senesi olacaktır.

2020 senesi korkuların ve karamsarlığın azaldığı, cesaretin ve umutların arttığı bir sene olacaktır. Ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı dilin kaybedeceği, birleştirici siyasetin kazanacağı bir sene olacaktır.

Artık hukukun ve adaletin hakim olduğu, vatandaşlarımızın korkmadan düşüncelerini açıkladığı, özgürlüklerin doyasıya meydana geldiği bir Türkiye istiyorum. Yoksulluğun azaldığı, her alanda fırsat eşitliğinin sağlandığı, insanlarımızın iş bulabildiği, refah ve bolluk içinde yaşayan bir Türkiye istiyorum.

“ORTAK BİR GELECEK HEDEF ETRAFINDA KENETLEMİŞ BİR TÜRKİYE İSTİYORUM”

Kendi içinde huzur ve barışı sağlamış, beraber hayat iradesini göstermiş, ortak bir gelecek hedef etrafında kenetlenmiş bir Türkiye istiyorum.

Kadınların eşit vatandaş olarak güçlendirildiği, kadına yönelik şiddete karşı topyekün mücadele veren bir Türkiye istiyorum.

En mühim varlığımız olan gençlerimizin ve çocuklarımızın kaliteli eğitime eşit fırsatlarla ulaşabildiği bir Türkiye istiyorum.

Uluslararası itibarını artırmış, güven duyulan, bölgemizde ve dünyada barışa katkı veren bir Türkiye istiyorum. Kendi içinde ve dışarıya karşı güvenliğini sağlamış, yalnızca güvenlik araçlarını değil, siyasi ilişkileri, ekonomiyi, diplomasiyi ve kamu diplomasisini de güvenliğin ana unsurları gören bir Türkiye istiyorum.

2020’li senelerde dünya için barış, refah ve sosyal adalet istiyorum. Çevreyle alakalı problemlerin ciddiyetle ele alınmasını, insanlığın ortak geleceğini tehdit eden bu konuda tavizsiz bir duruş sergilenmesini istiyorum.

“‘ÖNCE İNSAN!’ DEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Yeni senede da daha çok demokrasi, daha çok adalet, daha çok özgürlük için mücadele edeceğiz. ‘Önce insan!’ demeye devam edeceğiz.

Cesaretle, özgüvenle, azimle, işbirliği ruhuyla, diyalog ve ortak akıl arayışıyla çalıştığımızda Başamayacağımız hiçbir problem yoktur. Güzel ülkemizin önü açıktır. Allah doğrunun yardımcısıdır.”
Babacan, Erdoğan’ın faizci iddiasına da cevap verdi ve şöyle dedi:

Erdoğan’ın yaptığı açıklamalara, dönemin Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan, sosyal medya hesabı üzerinden cevap verdi. Babacan yaptığı açıklamada, “Geçmişi her yönüyle değerlendirmeye hazırım” diyerek şu açıklamalarda bulundu:

“Dün akşamdan bu yana faiz konusu üzerinden yapılan tartışmaları izliyorum. Geçmişi her yönüyle değerlendirmeye hazırım. Ancak bizim Türkiye’nin bugününe ve geleceğine odaklanmamız gerekiyor.
Faizlerle ilgili güncel birkaç rakamı paylaşmak isterim. Merkezi yönetim bütçesinden ödenen faiz 2017 yılında 57 Milyar iken 2018’de 74 Milyar TL’ye çıktı. Hükümetin programına göre faiz ödemeleri 2019’da 103 Milyar, 2020’de 139 Milyar TL. Dikkatinizi çekmek isterim. Devletin vatandaşlarından vergi toplayarak piyasaya ödediği faiz 3 yılda 57 Milyar’dan 139 Milyar TL’ye ulaşıyor. Artış oranı %144. Dahası, Türkiye’nin hayat pahalılığı gibi, işsizlik gibi devasa sorunları var.
Gerçekleri saklamadan ülkemizin sorunlarını açıkça konuşmamız gerekiyor. Türkiye’nin yaşadığı bunca sıkıntı varken, anlamsız tartışmalar üretmek yerine çözüm için çalışmak zorundayız. Çalışıyoruz.”


    9 Ocak 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2448 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.093 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri