08 Ocak 2020, 15:10 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

16 Şubat'a kadar domuz avı serbest

16 Şubat'a kadar domuz avı serbest

16 Şubat'a kadar domuz avı serbest...Hafta sonunda İlçemizde pekçok avcının, tüfeği kaptıkları gibi domuz avına çıktıkları görüldü.

Kimisi serbest avcılık yapan kimisi de Şereflikoçhisar Tuzgölü Avcılar ve Atıcılar Derneği’ne bağlı Avcıların, Cumartesi ve Pazar Günleri avlanmaya çıktıkları ve toplam 18 domuz avladıkları öğrenildi.

16 ŞUBAT’A KADAR DOMUZ AVI SERBEST
İlçemiz çevresinde ve çevre mahallelerinde son yıllarda domuzun arttığı, bağ, bahçe nohut gibi ürünlere zarar verdiği için çiftçileri de mağdur ettiği belirtildi.

Sürü halinde görülen domuzlardan da mahalle sakinlerinin çok korktuğu belirtilirken yakında şehrin merkezine kadar domuzların gelme ihtimalinin bile gözüktüğü ifade edildi.

Avlanma ile ilgili bilgi veren Tuzgölü Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Timuçin Altunbay;
“Derneğimize 150 Avcı kayıtlıdır. Domuz avlanmak şu sıralar serbest. Domuz avlanma yasağı 16.2.2020 tarihinden itibaren başlamaktadır. Ayrıca, domuz avlanmada avcılarımızın her birinin en fazla iki domuz avlanma hakları vardır. 2’nin üzerinde avlanmalara ceza yazılmaktadır.”dedi.

AVCILAR VİZELERİNİ YENİLETMEK ZORUNDALAR
Derneğe kayıtlı Avcıların vizelerini yeniletmek zorunda olduklarını da hatırlatan Timuçin Altunbay; “Derneğimize kayıtlı avcılarımız her yıl olduğu gibi bu yıl da vizelerini yeniletme süreleri başladı. Avcılarımız bu yıl 305,20 lira ödeyeceklerdir. Ve vizelerin yeniletme süresi en son 1 Şubat’tır.” dedi.

TAVŞAN, KEKLİK VE ÖRDEK AVI
Tavşan ve keklik avında, 12 Ocak 2020 Pazar Gününden itibaren yasak başlayacağını belirten Timuçin Altunbay, ördek avının da, 1 Mart 2020 tarihine kadar devam edeceğini söyledi.    9 Ocak 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2271 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri