18 Aralık 2019, 14:43 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Çalışmalar devam ediyor

Çalışmalar devam ediyor

OSB Alt Yapı Çalışmaları Temmuz 2020’ye sarktı...İlçemiz Organize Sanayi Bölgesi’nin alt yapı çalışmalarının 2020 yılının Temmuz Ayına sarktığı öğrenildi.

Alt yapı çalışmalarına 2019 yılının Ocak Ayında başlanan OSB’nin alt yapı çalışmalarının halen devam ettiği ve OSB çalışmalarının 2020 yılının Temmuz Ayına kadar bitirilmesinin hedeflendiği öğrenildi.

2019 Ocak Ayında Kaymakam Sedat Yıldırım, dönemin Belediye Başkanı Ferda Polat, OSB Müteşebbis Heyeti ve ilçemiz işadamlarının katılımlarıyla değerlendirme ve bilgilendirme toplantısı yapılmış, söz konusu toplantıda konuşan Kaymakam Sedat Yıldırım da; “OSB’de çalışmalara başladık. 2019 Ocak ayından itibaren dozerleri indirdik. OSB, 2020 yılında faaliyete geçecek” denilmişti.

Ancak, 2019 Aralık Ayı olmasına rağmen alt yapı çalışmalarının halen devam ettiği ve çalışmaların 2020 yılının Temmuz Ayına sarktığı öğrenildi.

OSB’NİN SON DURUMU
Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılan çalışmaların son durumu hakkında edindiğimiz bilgiye göre;
Kaymakam Sedat Yıldırım’ın OSB’de kullanmak amacıyla Cumhurbaşkanlığı’ndan 3,5 trilyon TL kaynak aldığı, elektrikle ilgili olarak BEDAŞ tarafından aydınlatma direklerinin dikildiği, Büyükşehir Belediyesi tarafından arsalar arasında yol çalışmalarının halen devam ettiği ve çok az bir yol çalışmasının kaldığı, daha sonra OSB tarafından da su borularının döşeneceği, arkasından doğalgaz çalışmalarının başlayacağı belirtilirken alt yapı çalışmasının 2020 Temmuz Ayına kadar bitirilmesinin hedeflendiği belirtildi.

Diğer yandan düzenlenecek olan toplantıyla da, daha önceden başvuruda bulunan 30 firmaya yer teslimi yapılacağı kaydedildi.

2019 Ocak Ayında İlçemiz iş adamlarının katılımıyla yapılan toplantıda, Kaymakam Sedat Yıldırım tarafından OSB’nin alt yapı çalışmasının 2019 yılının sonuna kadar bitireceğini belirttiği konuşması ise şöyle idi;

ALT YAPI 2019 YILININ SONUNA KADAR BİTİRECEĞİZ

OSB’nin altyapısının 2019 yılının sonuna kadar bitirileceğini belirten Kaymakam Yıldırım; “Projeler hazır. Şubat Ayı sonuna doğru ön tahsis işlemlerini sağlayalımki, projelerinizi hazırlamak 2 ay sürdüğünü düşünürsek, bir taraftan biz yatırımcıların oraya gelecek inşaatını yapacak şekilde, yollar açılacak, altyapı kanalizasyon, Telekom ekipler girecek. Daha sonra biz stabilize şeklinde muhtemelen biz bunu yılsonuna kadar bitireceğiz. Bitirmemizde gerekiyor. Planlamamız o yönde. Yatırımcıda o arada Şubatta yer tahsisi aldığını düşündüğümüzde Nisan Ayında da projelerini tamamlarsa, Mayıs Ayında inşaat işine girebilirsiniz.
Biz Mayıs Ayına kadar, sizin inşaat alanına gireceğiniz şekilde altyapıyı hazırlayacağız. Siz bir tarafta yatırımcılar inşaatı yaparken bir taraftan altyapıları biz devam edeceğiz ve yılsonuna kadar bitireceğiz.”  19 Aralık 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2733 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri