27 Kasım 2019, 14:33 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Geçmişi bırakıp geleceğe bakmalı

Geçmişi bırakıp geleceğe bakmalı

Tecelli Bozkır: ilçe olarak en iyi hizmete layığız...

Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Tecelli Bozkır, bu hafta; Şereflikoçhisarlıların geçmişi bırakıp geleceğe bakarak ellerini taşın altına koyarak hep beraber çalıştıklarında ilçe halkının hakkettiği hizmetin sunulacağını belirten bir yazıyı kaleme aldı.

Tecelli Bozkır’ın Şereflikoçhisar’ın layık olduğu hizmeti alması için “Geçmişi Kurcalamak” başlığıyla kaleme aldığı yazısının tamamı ise şöyle;

Yazıma geçen hafta yazdığım yazımın bir kısmını düzeltmekle başlamak istiyorum. Geçen haftaki yazımın E-90 altında bulunan mahallelerin merkeze uzaklığından dolayı E-90 altında bulunan vatandaşların merkeze sağlık ocağına ulaşmalarının yine merkezdeki vatandaşların gerek SGK gerekse Emniyet Müdürlüğü’ne ulaşmalarının zor olduğundan bahsetmiştim onun çözümünün ne olduğunun ise hat verilerek şehiriçi dolmuşların çalıştırılması, E-90 Karayolu altında bulunan mahallelerin yararlanacağı sağlık ocağı yapılması idi.

GEÇMİŞİ KURCALAMAK
Bizim esas sorunumuz nedir biliyor musunuz? Geçmişi kurcalamak, geçmişin üzerinden prim sağlamak. Oysaki geçmişin üzerinden prim sağlamak hiçbir şekilde ne prim kazanmak isteyenin ne işine yarar ne de ilçeye bir faydası olur.
Oysaki geçmişi bırakıp geleceğe baksak inanın daha çok ilçeye faydamız olur hem biz kazanırız hem de ilçemiz kazanır. İlçemizde son günlerde güzel şeylerde olmuyor değil;
Organize sanayi kurulma aşamasının hızlı bir şekilde devam etmesi dev bir yatırım olacak. Salça fabrikasının kurulma çalışmalarının son süratle devam etmesi, Doğalgaz’ın aksakda olsa İlçemize gelmesi, Aile Piknik Alanında içerisinde bulunan yarı olimpik yüzme havuzu, spor kompleksinin faaliyette olması, İlçemiz için elzem ihtiyaç olan Kültür Merkezi’nin faaliyete geçmesi. Elbette İlçemiz için küçümsenmeyecek işlerdir. Salça fabrikası konusunda ise halkımız olarak tam destek vermemiz gerekmektedir.
Demekki istenince İlçemizde de güzel işler oluyormuş. Peki ne yapalım? Yapacağımız tek şey geçmişi bırakıp geleceğe bakarak elimizi de taşın altına koymak suretiyle hep beraber çalışacağız. İlçemiz halkına layık olduğu hizmeti ve hak ettiği hizmeti sunacağız. Çünkü, biz ilçe olarak en iyi hizmetlerin en güzeline layığız.”


   28 Kasım 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1946 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri