27 Kasım 2019, 14:26 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

İlçemizde de kitap fuarı açılsın

İlçemizde de kitap fuarı açılsın

Kitapseverlerin Memiş Çelik’ten isteği

Kitapseverlerin Memiş Çelik’ten isteği: İlçemizde de Kitap Fuarı açılsın

Kitap okumak, hayatımızın vazgeçilmezlerinin bir parçası olurken ve İlçemizde kitap okuma oranı fazlayken, peki İlçemizde neden “Şereflikoçhisar Kitap Günleri” adıyla bir fuar düzenlenmiyor?

Belediye’nin düzenlemesi gereken bu tür fuarları, ne hikmetse günümüze kadar İlçemizde görev yapan Belediye Başkanlarının hiçbiri düzenlemedi.

Başkanların hiçbirinin projeleri arasına girmeyen ve düzenlenmesi düşünülmeyen “Şereflikoçhisar Kitap Günleri” ile ilgili benzer fuarlar, Türkiye’nin dört bir tarafında gerçekleştiriliyor.

Fuarın; İlçemize en yakın olan Aksaray’da bile, “Aksaray Kitap Günleri” adıyla bugüne kadar bilmem kaçıncısı düzenlenen ve düzenlenmeye devam edildiğini belirten Kitapseverler,  İlçemizde neden kitap fuarı düzenlenmiyor? diye soruyor.

Kitap okumanın, eğitime olumlu yönde katkı sağlayacağını ve bu fuarla kitap okuma oranının artırılmasının amaçlanabileceğini belirten Kitap severler; “İlçemizde kitap okuma oranı oldukça fazla. Bizler, kitaplarını okuduğumuz yazarlarla biraraya gelerek sohbet etmek ve kitaplarını bizzat imzalatmak istiyoruz. Zira, düzenlenecek fuarla da İlçemizde kitap okuma oranının arttırılması amaçlanabilir. Başka İllerde hatta ilçelerde dahi bu tür fuarlar düzenlenirken bizim İlçemizin nesi eksikki bu tür fuarlar düzenlenmiyor? İlçemizde günümüze kadar görev yapan hiçbir Belediye Başkanı bu tür fuarlar düzenlemedi.

Mevcut Belediye Başkanı Memiş Çelik’ten, “Şereflikoçhisar Kitap Günleri” isimli bu fuar düzenlemesini, böylece hem ilçemizde kitap okuma oranını arttırmasının amaçlanmasını hem de bizleri yazarlarla buluşturmasını istiyoruz” diyerek isteklerini dile getirdiler.

KÜTÜPHANEYE SAHİP ÇIKILMAZKEN FUAR DÜZENLENİR Mİ?
Özellikle altını çizerek; “İlçemizin tek kütüphanesi olan Yunus Emre Halk Kütüphanesi’ne sahip çıkılmıyorki, kitap fuarı düzenlensin!” diyerek  Belediye’ye serzenişte bulunan kitapseverler; “İlçemizin tek kütüphanesi olan Yunus Emre Halk Kütüphanesi’nin içi-dışı çok kötü bir durumda. Bu zamana kadar İlçemizde görev yapan Belediye Başkanlarının hangisi kütüphane yetkililerini ziyaret ederek kütüphanenin sıkıntısının ve eksiğinin olup olmadığını sorarak ilgilendiler mi?
Belediye Başkanlarının hiçbiri, bugüne kadar kütüphaneye sahip çıkmazlarken fuar mı düzenleyecekler?
“Kütüphane zamana açılan bir kapıdır” sözü kapsamında mevcut Belediye Başkanımız Memiş Çelik’e seslenerek, kütüphaneyi de ziyaret etmesini ve Kütüphaneyle ilgilenmesini Şereflikoçhisarlı kitapseverler olarak istiyoruz” şeklinde konuştular.

KÜTÜPHANEMİZ HAKKINDA
Kütüphanemiz,  1960 yılında Cumhuriyet İlkokulu’nun bir sınıfında çocuk kütüphanesi olarak hizmete girmiş ve burada 10 yıl hizmet vermiş. 1970 yılında Özel İdare binasına taşınmış ve yaklaşık 11 yıl burada hizmet verdikten sonra 1981 yılında Belediye Başkanlığına ait çarşı içerisindeki binaya taşınarak 12 yıl hizmet vermiş.

Son olarak; 1993 yılında, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın mülkiyetinde olan ve faaliyetlerini sürdürdüğü binaya taşınarak 26 yıldır Üyelerine hizmet vermeye devam etmektedir.


   28 Kasım 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1848 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri