20 Kasım 2019, 15:54 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Elimizden gelen her türlü desteği yapacağız

Elimizden gelen her türlü desteği yapacağız

Mansur Yavaş İlçemizdeydi...


Mansur Yavaş;
Ne buraya gelirken ne Ankara’nın bir İlçesine giderken nerden ne kadar
oy çıkmış? Hangi köy kime oy vermiş bunun ajandasını taşımıyoruz.

17 İlçeyi kapsayan ziyaret programları çerçevesinde Ankara’nın dış İlçelerini ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Cumartesi günü de İlçemize gelerek muhtarlarla ve ilçe halkıyla buluştu.

CHP ve İYİ Parti’nin organizesiyle Şereflikoçhisar’da mahalle muhtarları ile buluşan Başkan Yavaş, uygulanacak projeleri muhtarlara anlatarak sorunlara yönelik işbirliği içerisinde olunacağını belirtti.

ELİMİZDEN GELEN HER TÜRLÜ DESTEĞİ YAPACAĞIZ
İlk olarak muhtarlarla biraraya gelen ve “Benim amacım; Ankara’nın İlçelerindeki hemşehrilerimizi zengin etmek, mağduriyetten kurtarmak. Bunun içinde elimizden gelen her türlü desteği yapacağız. Onun için bu dönemi değerlendirin. Gelin bizden ne kadar hizmet alabilirseniz, alın. Bizde geldiğimiz zaman başımız dik gezeriz” diyen Başkan Mansur Yavaş, yaptığı konuşmasında şöyle dedi;

“Bu bir demokratik yarıştı. Ankara tercihini koydu, gösterdi. Buna saygı duyuyoruz. Bizler de artık seçimden sonra rozetimizi çıkardık, hep birlikte elele çalışmaya başladık. Bu çalışma sırasında en fazla destek ve yardıma ihtiyacı olan siz muhtarlarsınız. Üzülerek söylüyorum zaman zaman intiharlar duyuyoruz, açılıktan işsizlikten.
Bizim şöyle bir görevimiz var hepimizin; Bizim yönettiğimiz yerde açlıktan, soğuktan ölen olursa bunun sorumlusu hepimiziz. Bu konuda sizlerden destek ve yardım bekliyoruz. Elimiz, kolumuz olun. Açta, açıkta olanları mutlaka bize duyurun. Tek başına Ankara’dan bunları görme şansımız yok.
Bize bu görevi getiren Ankara halkına da çok teşekkür ediyoruz. Oy versin, vermesin herkesten Allah razı olsun.
Ben bir Ankaralı hemşehriniz olarak Ankara’nın civarındaki bu 17 İlçenin ne Ankara’nın merkezi ne de taşra sayıldığını düşünüyorum. Ankara’nın İlçelerinde epey bir mağduriyet var. Çok az dokunuşla bunları ayağa kaldırmak mümkün. Belediye’nin bütçesine yaptığımız masraflara baktığımızda tabiî ki herkesin bir önceliği var. Bu önceliği doğru kullanmak lazım. Bizler yaptığımız hizmetlerin hepsini sizlerden aldığımız vergilerden o paralardan yapıyoruz. Dolaysıyla bu paraları harcarken de mutlaka sizi işin içine katıp halktan gelen talepleri siz toplayacaksınız, sizler bize bildirip sizlerde bizi yönlendireceksiniz. Ve Ankara’yı hep birlikte yöneteceğiz. Bu kararımızda son derece samimiyiz.
En fazla yaşadığımız sorunlardan bir tanesi şu; Gerek devletin geresi Büyükşehir Belediyesi’nin ASKİ’nin, Fen İşlerinin bazı hizmetlerinin köylerde ihale usulü ile yapıyoruz.

Ne buraya gelirken ne Ankara’nın hiçbir İlçesine giderken nerden ne kadar oy çıkmış? Hangi köyden kime oy vermiş bunun ajandasını taşımıyoruz.
Bizim ajandamızda şu var; 1-Musluktan su akıyor mu? Akmıyorsa bu suyu akıtmanın çaresini bulup biran evvel o suyu akıtacağız.
2-Köyün kanalizasyonu açıktan akıyorsa bu kanalizasyon kapatılacak.
3-Yollarımız. Su depolarının hepsini aynı anda ihale edeceğiz. Fosseptik çukurlarını, kanalizasyon işlerini ihale edeceğiz.


Benim amacım; Ankara’nın İlçelerindeki hemşehrilerimizi zengin etmek, mağduriyetten kurtarmak. Bunun içinde elimizden gelen her türlü desteği yapacağız. Onun için bu dönemi değerlendirin. Gelin bizden ne kadar hizmet alabilirseniz, alın. Bizde geldiğimiz zaman başımız dik gezeriz. Destek olsun, olmasın herkesin de evet biz destek olduk, iyiki olmuşuz. Olmayanları da pişman edelim, keşke bizde olsaydık diye.”

MUHTARLAR VE ALICIOĞLU SÖZ ALDI
Hangi mahalleye ne yapılacak? Ne zaman yapıldı? Ne zaman yapılacak? gibi konular üzerinde de bilgi veren Mansur Yavaş daha sonra Muhtarları ve Ercan Alıcıoğlu’nu dinledi.

Tüm Muhtarlar adına konuşmayı Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kargın yaptı. Kargın; “Şereflikoçhisar’a en kısa zamanda geleceğinizi söylemiştiniz, sözünüzün eriymişsiniz. Teşekkür ederim.  Şereflikoçhisar’ın sorunlarının başında İmar geliyor. Sarıkaya, Kale, Sanayi Mahallesi 2-3 kattan yukarıya çıkamıyoruz. Sağlam kayalar üzerine kurulmuş bir mahalle. Ne yazıkki imar buralara gelmiyor. Biz Şereflikoçhisarlılar olarak oranın 5-7 kat yapılmasını ve Şereflikoçhisar’ın İmarının genişlemesini istiyoruz.
Biraz önce de dediğiniz gibi 700 kişinin yardımı kesildi. 31 senedir muhtarlık yapıyorum. Emekli maaşımdan başka gelirim yok. Muhtarda olmasam geçinemeyeceğim. 5 nüfusum var. Şimdi size soruyorum; 2 bin lira emekli maaşı alan Sosyal güvencesi olan bir vatandaş, bankadan kredi çekmiş bin lirası oraya kesiliyor. Bin lirayla bu adam neyle geçinecek? Sizin yardımlarda güzel önerileriniz var.Asfalt dediniz. 20-30 kere uzun süre asfalt atılır, ne yazıkki, aradan 6 ay geçmez elektrik, su için tekrar eşilir. Biz bunu istemiyoruz. Bu işlerin tamamı yapılsın, güzel bir asfalt atılsın. Şereflikoçhisar’ımızda güzelleşsin. Biz bunu istiyoruz” dedi.

*Ercan Alıcıoğlu da; “8 aylık süre içinde Koçhisar yapılan yamadan mutlu hale geldi. İlçemizin mezgit civarında bir taş ocağı var. Yerel yönetimlerde Belediye Başkanımızda, bu tahsisatın Büyükşehir Belediyesi’ne yapılmasını talep ediyoruz. Bunu  şunun için söyledim; Sadece grup yolları ve doğalgaz çalışması bittikten sonra Koçhisar’a yapılması gereken asfalt miktarı 270 bin ton. Eğer bunları eski Kıbrıs’tan getirmeye kalkarsak sadece akaryakıt giderimiz 1 milyon 500 bin litre. Onun parasal karşılığı 10 milyon lira. Demek istediğim şudur; 10 araçla biz bunu 2 yılda bitirebiliyoruz.
Diğer bir konu da; Tuz Gölü’nde ihale edilmeyen 3 sahayı, Büyükşehir olarak talep etmenizi istiyoruz. Niçin? 3/1 fiyatına; istihdam sağlıyorsunuz, Büyükşehir Belediyesi’nin yaklaşık yıllık 25 milyon tasarruf, 25 milyon lira ticaret yapma şansı var.

* Risk almıyor vatandaşımız. Organize Tarımla ilgili bir dönümlük serayı, bakın bu iş böyle yapılır diye göstermezsen bu insanlar adım atmıyor.
* Şereflikoçhisar’da hayvancılığı organize haline getirmemizin, sizin projeniz olan halk marketlere destek olacak alt yapıyı buradan birlikte yapmamız gerekiyor.
Tuzla ilgili meseleyi ben Ankara’dan Hukuk Daire Başkanınızla görüşdüm. Mali Kurumlar Daire Başkanınızla görüştüm bunu size ulaştırmayı arzu ettim. Neden? Büyükşehir Şereflikoçhisar’a yapacağı tüm yatırımı finanse edebileceği bir alt yapı oluşturacağız. Ve bunu yaparken istihdamla ilgili Şereflikoçhisar’da 100 kişilik istihdam sorununu çözeceğiz ve bu istihdamı yaptığınız üretimden finanse edeceksiniz 50 milyon TL’lik yıllık. Bu konuyu ilgili yerlere aktarıp, bu tasarrufu, kazancı ve hizmeti birbirine tamamlar şekilde yaparsak sonuç alırız” dedi.

Sorunların çözümü için gayret edeceklerini, talepleri de değerlendireceğini belirten Başkan Yavaş, muhtarlarla olan toplantısını toplu fotoğraf çekilmesiyle sonlandırdı.

BELEDİYE BAŞKANI MEMİŞ ÇELİK’E ZİYARET
Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, daha sonra Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Memiş Çelik’i makamında ziyaret etti.

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Memiş Çelik, Şereflikoçhisar’da yaptığı ve yapacakları çalışmalar hakkında kısaca brifing verdi.

Genellikle tuz sektörünün sıkıntılarının görüşüldüğü ziyaretin sonunda Başkan Çelik, Mansur Yavaş’a tuzdan yapılmış şekil hediye takdim etti.

İLÇE ESNAFI VE VATANDAŞLARLA BİRARAYA GELDİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkan Çelik’i ziyaretinden sonra da İlçe merkezindeki esnaflarla ve vatandaşlarla da biraraya geldi.

Esnaflara, “hayırlı işler”diyen, vatandaşlara “halhatır” soran ve çocuklarla da tokalaşarak şakalaşan Başkan Mansur Yavaş, İlçe halkıyla buluşmasından sonra da Evren İlçesine gitmek için Şereflikoçhisar’dan ayrıldı.       21 Kasım 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3151 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


muhtar
mansur yavaş chp lilerle toplantı yaptı muhtarlarla mı yaptı anlayamadık. saatler önce chpli partililer lokantayı doldurmuşlar oturacak yer bulmadım
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri