30 Ekim 2019, 14:27 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

25 kg 110 torba Macar Fiğ tohumu dağıtıldı

25 kg 110 torba Macar Fiğ tohumu dağıtıldı

Büyükşehir Belediyesinden çiftçilere tohum desteği...Büyükşehir Belediyesi tarafından, Evren ve Şereflikoçhisar’daki çiftçilere Macar Fiğ tohumu dağıtıldı.

Geçtiğimiz hafta Cuma Günü 4 çiftçi Evren ilçesinden, 29 çiftçi de İlçemizden olmak üzere toplam 33 çiftçiye, 25 kg 110 torba Macar fiğ tohumu verildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın üreticilerin desteklenmesi yönünde verdiği talimat sonrası Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından, kış aylarında ekimi yapılan yem bitkisi (macar fiği) tohumun dağıtımını; Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fuat Akçay, Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Yıldırım Şamil Özden ve CHP İlçe Başkanı Mustafa Alıcı gerçekleştirdi.

TARIM VE HAYVANCILIĞA OLAN DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK
“Tarım ve Hayvancılığı desteklemek amacıyla, Koçhisar İlçemizde Macar fiğ tohumu dağıttık” diyen Genel Sekreter Yardımcısı Fuat Akçay; “Hayvancılıkla uğraşan çiftimiz, piyasa değerinden daha düşük fiyatla alarak bu üretimi yapmalarını sağlıyoruz. Köylümüze bu tohumlarımız,  hayırlı olsun, bereketli ürünler nasip eylesin.
Büyükşehir Belediyesi olarak bir çok proje ile beraber Tarım ve Hayvancılığa olan desteklerimiz devam edecek. Bundan sonra Tarımsal Kooperatiflerin kurulması yönünde çalışmalarımız var. Arı dağıtımıyla, farklı alanlarda farklı ürünlerin yetiştirilmesiyle ilgili çalışmalarımız var. Bunları da çiftçilerimize sunacağız. Bizim buradaki hedefimiz, tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması.
Çiftçi ve köylümüze sahip çıkacağız. Belediyemizin, emek harcanan alın teri dökülen bu topraklarda biz bunu canlandırmak istiyoruz. Bu topraklarda tarımsal üretimin gerçekleşmesini istiyoruz. Dolaysıyla bundan sonra kırsal alanlara olan desteklerimiz, projelerimizle beraber gittikçe artacak.” dedi.

Macar Fiğ tohumu alan Çiftçiler de; Kendilerine tohum desteğini veren başta Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a, Genel Sekreter Yardımcısı Fuat Akçay’a ve Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Yıldırım Şamil Özden’e teşekkür ettiler.    31 Ekim 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2411 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.141 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri