02 Ekim 2019, 15:24 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Hastanemize ilgi artıyor

Hastanemize ilgi artıyor

Hastaneden açıklama...

Hastane Başhekimi kadro durumu ve sunulan hizmetlerle ilgili açıklama yaptı.

İlçemiz Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr.Murat Özcan, hastane yönetiminde bulunan Başhekim Yardımcısı Op.Dr.Zakir Ahıskalı, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Abdurrahman Yalçın, İdari ve Mali Hizmetler Müdür Yardımcısı Serdar Kargın ve Sağlık ve Bakım Hizmetleri Müdürü Asena Yılmaz ile birlikte basın açıklaması yaptı.

Yapılan açıklamada; hastanede bulunan doktor sayısı hakkında, verilen hizmetler ve birimlerde yapılan ameliyatlar hakkında bilgi verildi.

HASTANE KADROSU GÜÇLENDİRİLDİ
Son atamalarla birlikte hastane kadrosunun güçlendirildiğini belirten Başhekim Uzm.Dr.Murat Özcan; “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren hastanemizin en öncelikli sorunlarından olan Uzman hekim ve diş hekimi sayısındaki yetersizlik konusunda gerekli adımlar atılmıştır. T.C. Sağlık Bakanlığı ve Ankara İl Sağlık Müdürlüğü tarafından atamaların gerçekleştirilmesiyle 6 ay gibi kısa bir sürede hastane kadromuz güçlendirilmiştir. Şu anda üroloji, kulak burun boğaz, genel cerrahi, ortopedi, kadın hastalıkları ve doğum, anesteziyoloji ve reanimasyon gibi cerrahi branşlarda, dahiliye, çocuk sağlığı ve hastalıkları (2 uzman hekim), nöroloji, fizik tedavi ve rehabilitasyon, kardiyoloji gibi dahili branşlarda kadrolu/sabit hekimlerimizle hastalarımıza hizmet vermekteyiz. Göz hastalıkları, radyoloji ve psikiyatri bölümlerinde ise geçici görevli hekimlerimizle sağlık hizmeti sunmaya devam ediyoruz. Bu branşlarda da kadrolu hekim ataması yapılması için tüm resmi taleplerimizi yapmış bulunmaktayız. Diş hekimliğinde ise bir kadrolu hekim ile hizmet vermekteyken mevcut durumda 3 diş hekimi ile daha fazla sayıda vatandaşımıza daha üst seviyede sağlık hizmeti sunmaktayız. Acil serviste görevli hekim sayımızı artırmak için ise gerekli girişimler yapılmış olup T.C. Sağlık Bakanlığı’mız tarafından Devlet Hizmet yükümlülüğü (mecburi hizmet) kapsamında 14 pratisyen hekim ataması yapılmış ve 10 hekimimiz görevine başlamıştır” şeklinde konuştu.

VATANDAŞLARA SUNULAN HİZMETLER
Hastanede sunulan hizmetlerden de bahseden Uzm.Dr.Özcan; “Hastanemizde tomografi, MR (EMAR), ultrasonografi, röntgen, mamografi, kemik mineral dansitometri, periapikal dijital diş röntgeni gibi görüntüleme hizmetleri vatandaşlarımızın hizmetindedir.
Laboratuvar hizmetlerimizin büyük bir kısmı hastanemiz bünyesinde verilmekte olup bazı ileri tetkikler ise Ankara merkez ile entegre şekilde çalışılmaktadır.
Evde sağlık hizmetleri birimimiz özveri ile çalışmakta ve ihtiyacı olan hastalarımıza resmi başvuru doğrultusunda uzman hekim ve deneyimli bir sağlık personeli ekibi ile evlerinde hizmet vermektedir. Bu ziyaretlerde belirli aralıklarla hastane başhekimi olarak şahsım ve sağlık bakım hizmetleri müdürüm bizzat katılmakta, hastalarımızın durumları ve tedavi süreçleri hakkında bilgiler almaktayız.
Özellikle birimlerimizden bir diğeri olan diyaliz birimimizde son dönemde kapasitemizi daha da artırarak maksimum kapasitede hizmet sunmaktayız. Palyatif bakım merkezimizde ise tedavi hizmetleri ile birlikte temel amacımız yaşam kalitesi ve konforun artırılmasıdır” dedi.

BİRİMLERDE YAPILAN AMELİYATLAR
Özcan, hastanede yapılmakta olan ameliyatlar konusunda da bilgilendirme yaparak;
“Üroloji bölümünde; kapalı sistem taş ve prostat ameliyatları, sünnet, bazı tümör ameliyatları, varikosel, inmemiş testis ameliyatları,
Ortopedide diz ve kalça protezi, omuz kas-tendon yırtığı ameliyatları, sinir sıkışması gevşetme ameliyatları, kırık ameliyatları, hallux valgus (ayak başparmak eğriliği düzeltme ameliyatları), ön çapraz bağ onarımı, diz artroskopisi (kapalı menisküs ameliyatı),
 Kulak burun boğaz bölümünde; Septoplasti (burun çeperi eğriliği ameliyatları), rinoplasti ve otoplasti (burun ve kulak estetiği) işlemleri, burun eti ameliyatları,
Kadın hastalıkları ve doğum bölümünde; Normal doğum, sezaryen doğum, myom ameliyatları, rahim alınması, kist ameliyatları, küretaj ile biyopsi alınması, tüp ligasyonu,
Genel Cerrahi bölümünde; Umbilikal ve inguinal herni ameliyatları (göbek ve kasık fıtığı ameliyatları), apandist, hemoroid ameliyatlar, pilonidal sinüs (kıl dönmesi) ve karın bölgesi ameliyatları gibi birçok işlem gerçekleştirilmektedir.
Diş hekimliği birimimizde ise; diş çekimi, dolgu, kanal tedavisi, protez ve diş temizliği gibi bir çok hizmet verilmektedir” şeklinde konuştu.

HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAK
Sağlık çalışanlarına hakaret boyutundaki eleştiri yapanlara ve sözel ya da fiziksel şiddet olaylarında hukuki süreç başlatacaklarını belirten Özcan; “Üzülerek belirtmek isterim ki zaman zaman sosyal medya üzerinden sağlık çalışanlarımıza hakaret boyutuna varan eleştiriler yapılmakta, zaman zaman ise sözel ya da fiziksel şiddet olaylarına rastlanılmaktadır. Bu kişiler ile ilgili gerekli hukuki süreçler başlatılmaktadır” dedi.

HİZMET SUNMADA KATKISI OLANLARA TEŞEKKÜR ETTİ
Son olarak hastanede gece gündüz demeden çalışan sağlık çalışanlarına ve personellerine de teşekkür eden Özcan; “Öte yandan ziyaretlerimiz esnasında bir çok hastamızın Ankara merkez veya Aksaray’a gitmek zorunda kalmadıklarını, artık Şereflikoçhisar Devlet Hastanesi’ni tercih ettiklerini ifade etmeleri ve memnuniyetlerini dile getirmeleri bizleri son derece mutlu ediyor çalışma azmimizi fazlasıyla artırıyor. Bu nedenle hemşehrilerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum.
Başta yakın çalışma arkadaşlarım, hastanemiz Sağlık ve Bakım Hizmetleri Müdürü Asena Yılmaz’a, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Abdurrahman Yalçın’a, Başhekim Yardımcısı Op.Dr.Zakir Ahıskalı’ya ve İdari ve Mali Hizmetler Müdür Yardımcısı Serdar Kargın olmak üzere gece gündüz demeden büyük bir özveri ile çalışan tüm hastane personelimize teşekkür ediyorum.
Hastanemizin daha üst seviyede sağlık hizmeti sunmasında katkıları olan T.C. Sağlık Bakanlığı, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Yöneticilerimize saygı ve teşekkürlerimi ifade ediyorum.”dedi.

  3 Ekim 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3863 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri