02 Ekim 2019, 15:00 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Ekim Ayı Belediye Meclis toplantısı yapıldı

Ekim Ayı Belediye Meclis toplantısı yapıldı

Ekim Ayı Belediye Meclis toplantısı yapıldı...Şereflikoçhisarspor’a 100 bin lira kaynak aktarıldı.

Ekim Ayı Olağan Meclis toplantısı, Belediye Başkanı Memiş Çelik Başkanlığı’nda yapılırken toplantıya sadece MHP Belediye Meclis Üyesi Servet Cihan Tüzün katılmadı.

GÜNDEM DIŞI MADDELER
Toplantıda ilk olarak, iki tane Meclis Üyelerinin tamamının ve 3 tane de Ak Parti grubunun önergesi olmak üzere toplam 5 gündem dışı madde görüşüldü.

Belediye’de hizmet dışı kalan iki adet megan, bir adet audi araçların satılması, ayrıca Belediye’nin hizmetinde makamda kullanılmak üzere ikinci el 2000 motor dizel, otomatik vites araç almak üzere encümene yetki verilmesi önerisi hem oybirliğiyle gündeme alındı hem de önergenin 12.gündem maddesi olarak görüşülmesi oybirliğiyle kabul edildi.

Şereflikoçhisar Belediyesince yapılan Kültür Sarayına hemşehrimiz Uğur Işılak’ın isminin verilerek hemşehrimizin onurlandırılması önerisi, 13.gündem maddesi olarak görüşülmesi oybirliğiyle kabul edildi.

Şereflikoçhisar’da yapılabilecek Ticari faaliyetlerin araştırılarak, gelir kaynakları tespit edilerek bir rapor hazırlanması önergesi, oybirliğiyle gündeme alındıktan sonra söz konusu önerge, oybirliğiyle ilgili komisyona havale edildi.

İlçemiz sınırlarında bulunan Tuz Gölü’nde yapılacak sportif faaliyetlerin araştırılarak bir rapor hazırlanması önergesi, oybirliğiyle gündeme alındıktan sonra söz konusu önerge, oybirliğiyle ilgili komisyona havale edildi.

İlçemiz sınırları içinde bulunan Hirfanlı Barajının turizme kazandırılması amacıyla gerekli araştırmalar yapılarak bir rapor hazırlanması önergesi, oybirliğiyle gündeme alındıktan sonra söz konusu önerge, oybirliğiyle ilgili komisyona havale edildi.

Ve, Belediye’nin ihtiyacı olan bir adet çekici kamyon hizmet aracı hibe yoluyla alınması için Belediye Başkanına yetki verilmesi önerisinde de;

Başkan Memiş; “Bir iş adamımız Belediye’nin ihtiyacı olan inşaat araçlarını, iş makinelerini sağda, solda iş yapmak üzere, nakilde kullanılmak üzere bir çekici bir tane de nobet hibe edecek. Bunun hususunda bana yetki verilmesi gerekiyor” dedi ve önerge oybirliğiyle gündeme alındıktan sonra yine oybirliğiyle Belediye Başkanına yetki verildi.

GÜNDEM MADDELERİ
Gündem dışı maddelerinin görüşülmesinden sonra gündem maddelerine geçildi.

5393 Sayılı Belediye kanununun 62.maddesi gereğince 2020 yılına ait hazırlanan tahmini bütçenin plan bütçe komisyonuna sevki, oybirliğiyle kabul edildi.

5393 sayılı Belediye kanununun 18.maddesinin (f) bendince 2020 yılında hizmet karşılığı alınması ön görülen ücretlerin belirlenmesi hususu, oybirliğiyle ilgili komisyona havale edildi.

Hacıembiya Mahallesi 607 ada 8 (28,29,30,24) parsele ait İmar plan tadilatının imar planına işlenmesi hakkındaki imar komisyonun hazırlamış olduğu rapor, oybirliğiyle kabul edildi.

Fadıllı mahallesi 129 ada 1 nolu parsel, Kacarlı mahallesi 152 ada 2 parsel ile Gülhüyük mahallesi 180 ada 1 nolu parsellerin 3194 sayılı imar kanununun geçici 16.maddesine istinaden imar barışı çerçevesinde yapı kayıt belgesi alan işgalcilere satışının yapılabilmesi için Belediye Encümenine yetki verilmesi, oybirliğiyle kabul edildi.

Sanayi Mahallesi 1665 ada 1 parselde doğalgaz ana dağıtım istasyonu yapılması için imar plan değişiklik talebinin imar komisyonuna sevki, oybirliğiyle kabul edildi,

Belediye’ye ait KOÇBEL şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı olarak Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Memiş Çelik’in yetkilendirilmesi, oybirliğiyle kabul edildi.

Şereflikoçhisar Belediyespor Kulübüne 2019-2020 sezonunda kullanılmak üzere 100 bin lira maddi kaynak aktarılması oybirliğiyle kabul edildi.

Tarım, Hayvancılık, Sanayi ve Ticaret Komisyonuna sevki yapılan önerge hakkında komisyonun hazırlamış olduğu rapor sunumu, oybirliğiyle kabul edildi.

Kültür, Turizm ve Çevre Komisyonuna sevki yapılan önerge hakkında komisyonun hazırlamış olduğu raporun sunumu, oybirliğiyle kabul edildi.

Kadın, Aile, Gençlik ve Spor ile Sosyal etkinlik Komisyonuna sevki yapılan önerge hakkında komisyonun hazırlamış olduğu rapor sunumu, oybirliğiyle kabul edildi.

GÜNDEME ALINAN MADDELER GÖRÜŞÜLDÜ
Toplantının başında sunulan önergelerden gündeme alınan maddeler de sırasıyla görüşüldü.

- Belediye’de hizmet dışı kalan iki adet megan, bir adet audi araçların satılması, ayrıca Belediye’nin hizmetinde makamda kullanılmak üzere ikinci el 2000 motor dizel, otomatik vites bir  araç almak üzere encümene yetki verilmesi önerisi, oybirliğiyle kabul edildi.

Başkan Yardımcısı ve Veteriner maaşı belirlendi
Ekim Ayı Olağan Meclis toplantısında, Belediye Başkan Yardımcısı ile Belediye Veteriner Hekimin maaşları belirlendi.

Buna göre; 5393 Sayılı Belediye kanununun 49.maddesi gereğince tam zamanlı sözleşmeli olarak çalışmakta olan Veteriner Hekim ile seçilmiş Belediye Başkan Yardımcısının maaşının iyileştirilmesi maddesinde;

Veteriner Hekimin maaşı 6550 lira, Belediye Başkan Yardımcısının da Başkanın maaşının 3/2’si kadar olması gerektiğinden maaş 5480 lira olarak belirlendi ve söz konusu önerge oybirliğiyle kabul edildi.       3 Ekim 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1806 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
logo tasarım