02 Ekim 2019, 14:45 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Sağlık için bir adımda sen at

Sağlık için bir adımda sen at

Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Yürüyüşü yapıldı

İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün organizasyonu ile “Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Yürüyüşü” yapıldı.

İlçemiz Hükümet Konağı önünden başlayıp Belediye’de sonlandırılan yürüyüşe; Belediye Başkanı Memiş Çelik, İlçe Sağlık Müdürü Mustafa Oğulluk, Devlet hastanesi Başhekimi Uzm.Dr.Murat Özcan, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri ve Aile Hekimliklerinde görevli doktorlar ile hemşireler katıldı.

Yürüyüş sırasında hem hemşireler tarafından vatandaşlara bilgilendirmek amacıyla broşürler dağıtılırken hem de “Şereflikoçhisar yürüyor sağlığını koruyor,  Kanserden korkma geç kalmaktan kork, sağlık için bir adımda sen at, abur cubur yeme sağlıklı kal, sağlıklı beslen, hareket et mutlu yaşa…” gibi pankartlar taşındı.

“Sağlıklı yaşam için hareket etmenin ve kanserde erken tanının öneminin farkındalığını artırmak” amacıyla yürüyüşün yapıldığını belirten Şereflikoçhisar İlçe Sağlık Müdürü Mustafa Oğulluk, yürüyüşe katılanlara da teşekkür etti.

Yürüyüşün sonunda Belediye’nin bahçesinde, İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından yürüyüşe katılanlara elma ikram edilirken sağlıklı yaşam hakkında bilgilendirme yapıldı.

STANT AÇILDI

Vatandaşları sağlıklı yaşam hakkında bilgilendirme amacıyla İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Belediye bahçesine stant açıldı.

Yürüyüşün ardından açılan stantta doktor ve hemşeriler; Organ bağışı, kalp sağlığı, meme kanseri, çocuk ergen sağlığı, gebe sağlığı, tansiyon, diyabet, tütün bağımlılığı, sağlıklı beslenme gibi konular hakkında vatandaşları bilinçlendirdi ve vatandaşların vücut kitle endeksi, boy, kilo, ölçü, tansiyon ölçümleri de kontrol edildi.

Ayrıca, hastalıklar hakkında broşürler verilirken öğrencilere de diş macunu ve diş fırçası hediye edildi.   3 Ekim 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1724 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.203 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
logo tasarım