25 Eylül 2019, 14:34 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Gazi geçmişle gelecek arasındaki köprüdür

Gazi geçmişle gelecek arasındaki köprüdür

Gaziler Günü kutlandı...

19 Eylül Gaziler Günü, tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de düzenlenen programla kutlandı.

Çelenklerin sunulmasıyla başlayan programda Atatürk büstüne sırasıyla; Kaymakam Sedat Yıldırım, Tatbikat Merkezi Komutanı Tankçı Albay İlker Görgülü ve Belediye Başkanı Memiş Çelik tarafından çelenk koydu.

Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden programda, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Tatbikat Merkezi Komutanlığı’nda görev yapan Yüzbaşı Sezer Sezginer yaptı.

Sezginer konuşmasında şunları söyledi; “Bugün ülkemizin bağımsızlığı, kutsal vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda etmeye hazır olan gazilerimizin en kutlu günüdür. Bugün 98 yıl önce kazanılan Dünya Harp tarihinin en çetin muharebelerinden biri Sakarya Savaşı’nın ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi’nce Atatürk’e Mareşallik ve Gazilik unvanlarının verildiği gündür.
Milletimiz yaşam felsefesi, bağımsızlık ve özgürlük tutkusu, vatanına ve milletine gönülden bağlılığı ve kendisini özel kılan nitelikleri ile Dünya’da her zaman saygın bir yer edinmiştir. Tarih boyunca hiçbir milletin esareti altında yaşamamış olan bu millet, üzerinde yaşadığı toprağı canından aziz bilmiş, varlığını tehdit eden her türlü zorluğa karşı göğüs gererek kararlılıkla karşı koymuştur. Yüce Atatürk önderliğinde yürütülen Kurtuluş Savaşı milletimizin kuşaktan kuşağa aktarılan bu kararlılığının göstergesi olarak tarihteki müstesna yerini almıştır. Kurtuluş Savaşı vatan sevgisi ve milli duygunun doruk noktasına çıktığı, Türk Milletinin büyük özveri ile birlik ve dayanışma ile doruğa ulaştığı kahramanlık destanıdır. Kurulan Türkiye Cumhuriyeti şehitlerimizin ve gazilerimizin bizlere emanetidir. Şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetine birliğimizden ve beraberliğimizden ödün vermeden sahip çıkmak tarihin her döneminde güçlü olmamızın başı dik ve onurlu bir yaşam sürmemizin teminatıdır. Ülkemiz için canı pahasına savaş veren üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getiren gazilerimizi her zaman saygı ve minnetle anmaktadır. Gazi geçmişle gelecek arasında köprüdür. Gazi ülkelerin geçmişteki başarılarının yansımasıdır. Gazi ülkelerin gurur duydukları tarihlerinin bayraklarıdır. Gazilerimiz bu topraklarda gelecek nesillerin mutlu, huzurlu ve bağımsız yaşamalarını sağlayan ülke sevdalılarıdır. Gazilik madalyaları onların gururlarıdır. Ne mutlu milletimizi göğsünü kabartan tarihimiz ile gurur duymamızı sağlayan siz şerefli gazilere. Bu günlere ulaşmamızı sağlayan tüm şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize huzurlu ömürler diliyorum.”

Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Muzaffer Çetin’in “Gaziyim Gazi” isimli şiirini okumasından sonra 19 Eylül Gaziler Günü anma programı sona erdi.

Protokol ve Gaziler daha sonra Şehir Kabristanlığı’nı ziyaret ederek, tüm Şehitlerimizin ruhlarına Kur’an Tilaveti okunuldu, dualar yapıldı.


  26 Eylül 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3062 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.066 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri