25 Eylül 2019, 14:05 - Anasayfa // Analiz Haberi yazdır

Ne oldu?

Ne oldu?

Her ne kadar son bir kaç yıldır pek duymasam ve karşılaşmasam da bir zamanlar...   Her ne kadar son bir kaç yıldır pek duymasam ve karşılaşmasam da bir zamanlar ilçemiz yöresinde, “yolları bir görsen” “hastaneleri bir görsen” türünden sözleri çok sık şekilde duyar ve şahit olurdum.


   Anlaşılacağı üzere bu türden sözler 2002 yılından beri tek başına iktidarda olan AKP’yi destekleyici tarzda sarf edilen sözlerdi.

    Şimdi bir kritik yapmak gerekirse AKP’li yıllarda koalisyon iktidarlarını adeta bir öcü gibi gösterme ve “AKP tek başına iktidar olamazsa şöyle olur, böyle olur” kabilinden algı operasyonlarıyla yapılan seçimlerle birlikte 17 yıl sonrasında, iş-aş-sağlık-eğitim-güvenlik ve manevi kalkınma noktasında bugün neredeyiz?!

     Günümüzde işsizlik ve geçim sıkıntıları sonucunda yaşanılan acılarla dolu haberleri görüyor ve korkunç bir hale gelen ahlaki yozlaşmanın açtığı sarsıntıları en acı şekilde hissediyoruz.
 
     E şimdi yeri gelmişken adama sormazlar mı hani koalisyon işsizlik demekti, fakirlik demekti, kriz demekti, iflas demekti, kabus demekti ve istikrarsızlık demekti. Eee ne oldu?!

     Birde ne deniliyordu “aldanmışız, kandırılmışız”.

     Peki bu aldanma ve kandırılma mantığından yola çıkacak olursak o zaman şöyle diyebilir miyiz? “AKP öncesindeki tüm iktidar partilerinin yöneticileri de yaptıkları yanlışlarda, aldanmışlar ve kandırılmışlardır  ve bu aldanıp kandırılmalar onların birtakım yanlışlar yapmalarına sebep olmuştur.”

      Öyle ya, aldatılıp kandırılmak sadece AKP yöneticilerine özgü bir durum mudur?!

      “Yav Yasin kardeşim hadi AKP üst düzey yöneticilerini anladık onlar kendilerine toz kondurmamak için aldatıldık, kandırıldık dediler ve özelliklede koalisyon iktidarlarını öcü gibi sundular. Halk arasında da yolları, köprüleri, hastaneleri bir görsen türünden sözlerle birlikte bazıları da diyorlardı ki: Bu millet 2001 krizini unutmaz, sen hele 2001’i bir görseydin.”

     —Göreceğiz sevgili okurum göreceğiz. 2001’inde ne demek olduğunu göreceğiz!


     26 Eylül 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2711 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Analiz Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.219 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri