28 Ağustos 2019, 14:09 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Davaların uzaması mağduriyet yaratıyor

Davaların uzaması mağduriyet yaratıyor

Davaların uzaması mağduriyet yaratıyor...Ülke genelinde ve bu arada İlçemiz adliyesinde mahkemelerdeki davaların uzun süre sonuçlannaması, davalı ve davacı taraflar arasında mağduriyete, tartışmalara yeni yeni şikayetlere neden oluyor.

Gazetemize intikal eden bilgilere göre, bazı davaların senelerce sürdüğü ve duruşmalar arasında 3 ile 6 ay arasında gün olduğu belirtiliyor.

Davaların uzamasına dosya sayısının çokluğunun, tayinler nedeniyle sık sık hakim değişikliğinin ve tebligatların uzun süre yapılamamasının yol açtığı belirtiliyor.

Öte yandan yerel mahkemelerin verdiği karar, itirazla Bölge Adliye Mahkemelerine gidiyor ilk zamanlar üç ayda gelen kararlar, son zamanlarda dosya yoğunluğu yüzünden en erken bir yılda dönüyor.

Yine Bölge Adliye Mahkeme kaarları yargıtay temyiz süreci 3 yıla kadar sürüyor.

Tüm bu gelişmelerden sonra davalar yaklaşık 4-5 yıldan önce bitmiyor.    29 Ağustos 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3419 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.156 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri