21 Ağustos 2019, 14:27 - Anasayfa // Analiz Haberi yazdır

iş ve aş üzerine

iş ve aş üzerine

   Bir zamanlar ilçemizde, başta Almanya olmak üzere Avrupa ülkelerini iş ve aş konusunda...   Bir zamanlar ilçemizde, başta Almanya olmak üzere Avrupa ülkelerini iş ve aş konusunda bir umut kapısı olarak görme yönünde; evlilik çağına gelmiş oğullarını almancı bir kızla evlendirip Almanya’ya gönderme arayışlarına sık sık rastlar ve sanki Almanya’nın toprağına ayak basar basmaz herşey bir anda düzelecekmiş algısıyla da, “aman napalım okursa okur okumazsa doğru Almanya’ya göndeririz” türünden sözlere tanık olurdum.


   Şimdi bu cümleler ışığında sormak gerekirse, gerek ilçemiz gerekse ülkemiz geneli açısından hiç böylesi arayışları gerektirmeyecek, hatta bir Avrupa ülkesinde işçi olmak için oralı bir bayana para ödeyerek işçi olana kadar anlaşmalı evliliklere de yol vermeyecek şekilde ülkemiz, Avrupa ülkelerine işçi gönderen değil turist gönderen konumda olamaz mıydı?

   Elbette olurdu, ama planlı ve hesaplı şekilde oldurulmamıştır!

   Peki bunda bizlerin, siyasi sahada dönen oyunlara ve ülkemiz üzerindeki entrikalara karşı şuursuzluğumuzun etkisi varmı, elbette var!
Yer altı kaynakları açısından zenginlikleri bulunan ülkemizin, her açıdan gelişmemesi ve zayıflatılması adına yapay siyasi kavgalarının ve kısır parti-pırtı çekişmelerinin, iş ve aş sorunu başta olmak üzere ülkemizde birçok sorunun oluşumuna kapı araladığı ve var olan sorunların çözümünü de ötelediği yadsınamaz bir gerçektir.

   Bu düzen öylesine mikropsu bir düzendir ki, ülkemizde yapay siyasi kavgalarının ve kısır parti-pırtı çekişmelerinin baş aktörleri konumunda olanların kendi çocukları ve yakınları iş-aş ve geçim konusunda hiçbir sıkıntı çekmiyor ama bu kısır çekişmelere alet olan birçok insanın çocukları bu sıkıntıları çekiyor!

   Ama ne gariptir ki iş ve aş sorunuyla birlikte hiçbir sorunu çözmeyecek ve ülkemizde maddi-manevi kalkınma hamlelerinin gerçekleşmesine bir katkıda bulunmayacak, “benim partim-senin partin, bizim partili-sizin partili” türünden verimsiz sözler ise, hareket sahası bulabiliyor!


  22 Ağustos 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3073 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Analiz Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri