07 Ağustos 2019, 18:52 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Belediye Meclis toplantısı yapıldı

Belediye Meclis toplantısı yapıldı

Belediye Arsa Satacak ...Mecliste Karar Oy Çokluğu ile Alındı

"Belediye Arsa Satacak"

Temmuz Ayında tatil olması nedeniyle yapılmayan  Olağan Meclis toplantısının; Ağustos Ayı toplantısı, Belediye Başkanı Memiş Çelik Başkanlığı’nda yapılırken toplantıya, sadece Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Ercan Altuntaş izinli olduğu için katılmadı.

8 gündem maddesinden 7’si oybirliğiyle kabul edilirken sadece 8.madde oyçokluğuyla kabul edildi.

GÜNDEMDIŞI MADDELER
Toplantıda ilk olarak gündem dışı maddeler görüşüldü. AK Partili ve MHPli Meclis Üyelerinin gündem dışı önergeleri görüşüldü, sonra CHP Belediye Meclis Üyesi İsmet Andaç’ın gündem dışı önergesi görüşüldü.

AK Partili ve MHP’li Meclis Üyelerinin gündem dışı önergeleri şöyle;
1-İlçemizde Gençlerin spor faaliyetlerini yürütmesi amacıyla, İlçemize spor kompleksi yapılması,
2-İlçemiz sınırları içerisinde ihtiyaç duyulan tarım arazi yollarının açılması,
3-Bağobası Mahallesinde bulunan Ilıman adlı yer altı kaynağının çevre düzenlemesinin yapılması,
4-İlçemizde yaşayan kadınların sosyal aktivitelerine yönelik faaliyet alanlarının oluşturulması,
5-İlçemizin ihtiyacı olan hayvan pazarının yapılarak faaliyete geçirilmesi,
6-Tuz Gölü kenarında bulunan Belediye’ye ait günübirlik tesisin faaliyete geçirilmesi,
CHPli Belediye Meclis Üyesi İsmet Andaç’ın önergesi de;
Bir çalışma grubu oluşturularak Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı tarafından tekrar ele alınarak, iptal gerekçeleri ortadan kaldırılarak hak sahiplerine tuz üretim sahalarının iadesi için gerekli çalışmaların başlatılması gerektiği,
Gündem dışı maddeler ayrı ayrı okundu ve ayrı ayrı da gündeme alınarak, maddelerin hepsi ilgili komisyonlara oybirliğiyle havale edildi.

GÜNDEM MADDELERİ

Gündem dışı maddelerin görüşülmesinden sonra gündem maddeleri görüşülmeye başladı.

Norm kadro çerçevesinde 657 sayılı yasaya tabi çalışanlar için ön görülen kadro iptal ve ihdası oy birliğiyle kabul edildi.

Kacarlı Mahallesinde mülkiyeti Belediye’ye ait meyvelik alanın kiraya verilmesi, oy birliğiyle kabul edildi.

Yeşilova mahallesinde mülkiyeti Belediye’ye ait 1677 ada 78 nolu parselde bulunan yerin Taşıyıcılar Kooperatifi’ne kiralanması için söz konusu madde için encümene yetki verilmesi oybirliğiyle kabul edildi.

Kale Mahallesi 66 ada 3 nolu mülkiyeti Vakıflar Genel Müdürlüğü Ankara Vakıflar Bölge Müdürlüğüne ait taşınmaz ile Sarıkaya mahallesi 180008 ada 8 parselde bulunan 31,56 zm2 türbe vasıflı mülkiyeti Şereflikoçhisar Belediyesi’ne ait taşınmazın trampası oy birliğiyle kabul edildi.

Devekovan mahallesinde mülkiyeti Şereflikoçhisar Belediyesi’ne ait 195 ada 1 nolu parselin 3194 sayılı kanunun imar barışını içeren 16.maddesi ve 06.06.2018 tarih ve 30443 sayılı resmi Gazetede yayınlanan tebliğ çerçevesinde ilgiliye satışı için Belediye Encümenine yetki verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Mustafacık Mahallesi Uzunöz sokak 1847 ada 3 nolu mülkiyeti Şereflikoçhisar Belediyesi’ne ait 3194 sayılı kanununun 16.maddesi ve 06.06.2018 tarih ve 30443 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan tebliğ çerçevesinde ilgiliye satışı için Belediye Encümenine yetki verilmesi oybirliğiyle kabul edildi.

Ve Gülhüyük Mahallesi 127 ada, 2 nolu mülkiyeti Şereflikoçhisar Belediyesi’ne ait parselin 3194 sayılı kanunun 16.maddesi ve 06.06.2018 tarih ve 30443 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan tebliğ çerçevesinde ilgiliye satışı için Belediye Encümenine yetki verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

OY ÇOKLUĞUYLA KABUL EDİLDİ
Ve son madde de; İlçemiz mahallelerinde mülkiyeti Belediye’ye ait arsaların satışı için Belediye Encümenine yetki verilmesi maddesinde;

“İlçemizin muhtelif mahallelerinde, mülkiyeti Belediye’ye ait arsalar mevcut. Bunların bir kısmı işgalli arsaları 2886 sayılı yasa kapsamında satışının yapılabilmesi ile Belediye’nin vatandaş ile hisseli olduğu parsel vasfını taşımayan arsaların da satışını yapılabilmesi için Belediye Encümenine yetki verilmesi isteniliyor” diyen Başkan Çelik, söz konusu maddeyi oylamaya sundu ve madde oy çokluğuyla kabul edildi.

  8 Ağustos 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2564 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
logo tasarım