17 Temmuz 2019, 14:06 - Anasayfa // Konuk Kalem Haberi yazdır

Topakkaya OKLARI 3

Topakkaya OKLARI 3

İnsanın bir şeyler yazıp halkına iletilmesi, buna kıymet biçip basımında emeği olanları...Topakkaya OKLARI Yazılarıma ait


İnsanın bir şeyler yazıp halkına iletilmesi, buna kıymet biçip basımında  emeği olanların bu  yaptıklarıyla kolay bir iş değildir. Yazılımlarda imlâ ve cümle yanlışları yapılabilir amma hiçbir zaman asılsız bilgi, mazbata yapılmaz.

Yazı ile tesir etkisi olur, tazyik etkisi yapılamaz, içinde yaşadığı şehrin, ülkenin toplumuna hizmetçi olunur, ama bir kısım kurum guruplarının emeline hizmetçi yazım memuru olunmaz, guruplara çıkarcılık yapılamaz. Söz erkliği tüm halkına hizmet içindir.

Yazım ile Şereflikoçhisar’a ve halkına doğruları, gerçekleri bilgi bakımından sunmayı şeref bildim; bir ekole, şahsa söz erkim indirgenmiş/yükseltilmiş değildir.

Yazılarımı sadakatle düşünceme tahmil ederek yayınlayana bol keseden, bol vaadlerde ve yakınlık gösterilerinde bulunmadım, mızıkçılık, döneklik de yapmadım.

Olur ya düzeltilecek hatalarım imla, cümle yanlışlıklarım oldu, amma toplumuma gaflar yapmadım, bilgiyi, sanatı ve buna çalışanları takdirle andım.

Olumsuza fikirle karşı çıkmamda, söz hürriyetini, erkini tescil ettirmek istememde  hep Çengel’de Şereflikoçhisar varlığı için olmuştur.

Şereflikoçhisar’ın şerefli, bilgili, atılımcı, yenilikçi  gençleri yetiştirmesinde yön vermek hususunda yazılar yazdım. Geleceğimizin bu gençlerimizde belirleyeceğine de  kanaat ettim. Onlara cesaret ve umut verdim.

İnsanlığımda ve toplumumda güzel huy ile ahlâkı düstur edindim. Daima Müslümanlığıma ve Türklüğüme güvenç, inanç, sadakat besledim, taklit ve takipçilikten arî oldum.

Daima BİLGİ SEVDİLİSİ OLMAK İSTEDİM, BİLGİ MARUFU OLMAK İSTEMEDİM.     18 Temmuz 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2204 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Yılmaz Öztürk
Kalemine yüreğine sağlık.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Konuk Kalem Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
logo tasarım