10 Temmuz 2019, 14:19 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Hayvanların aşıları yapılıyor

Hayvanların aşıları yapılıyor

Hayvanların aşıları yapılıyor...
Küçük ve büyükbaş hayvanlar ile kedi ve köpekler aşılanıyor.

“Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve Hayvan Hareketleri Kontrolü Genelgesi” kapsamında ilçemizdeki büyükbaş, küçükbaş hayvanlar ile köpek ve kedilerin aşıları yapılıyor.

Konuyla ilgili İlçe Gıda,Tarım ve Hayvancılık  Müdürü Şenol Görgülü’nün açıklaması şöyle:

“2019 yılı içerisinde Şereflikoçhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz; hayvan sağlığı birimleri ile ilgili olarak, “5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı Gıda ve Yem Kanunu” ve “Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve Hayvan Hareketleri Kontrolü Genelgesi” kapsamında, bakanlığın belirlemiş olduğu programlı büyükbaş, küçükbaş hayvanlar, köpek ve kedilerin aşılanmaları yapılmaktadır.

“Sığır Cinsi Hayvanların Tanımlanması, Tescili ve İzlenmesi Yönetmeliği” büyükbaş hayvanların kimliklendirilme, tanımlanma ve izlenmesi işlemleri yürütülmektedir.

“Koyun ve Keçi Türü Hayvanların Tanımlanması, ve İzlenmesi Yönetmeliği” kapsamında küçükbaş hayvanların kimliklendirilme, tanımlanması ve izlenmesi işlemleri yürütülmektedir.

Ayrıca 1308 Sayılı Su ürünleri Kanunu ve bu kanuna bağlı yönetmelik, Tebliği ve Talimatlar kapsamında Hirfanlı Barajı iç su denetimleri ve perakende balık satış noktalarında su ürünleri kontrol faaliyetleri yapılmaktadır.”   11 Temmuz 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1133 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.098 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]