03 Temmuz 2019, 15:07 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Ankara Tarımı Masaya Yatırıldı

Ankara Tarımı Masaya Yatırıldı

Ankara Tarımı Masaya Yatırıldı...
Şereflikoçhisar’da Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen koordinasyon toplantısında, Ankara Tarımı masaya yatırıldı.

Ankara Vali Yardımcısı Recep Erkılıç, İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Korkmaz, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Ankara İl Koordinatörü Güzin Oyman, İl Müdür Yardımcıları, tüm İlçelerin Müdürleri ile tüm ilçelerin Ziraat Odaları Başkanlarının hazır bulunduğu toplantı, yaklaşık 100 kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Toplantıda, Vali Yardımcısı Recep Erkılıç ve İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Korkmaz sorunları yerinde dinledi ve çözüm yolları tartışıldı.

KATMA DEĞERİ YÜKSEK ÜRETİME GEÇİLMESİ KONUSUNDA GÖRÜŞ BİRLİĞİ’NE VARILDI
İlçe Müdürlüklerinin 6 aylık faaliyetleri ile yapılan çalışmalar, gıda denetimleri, aşılama ve küpeleme çalışmaları, hasat, afet süne mücadelesi sonuçları vb. zirai konuların görüşüldüğü ve yapılacak olan projeler ve hedeflerin belirlendiği toplantı da;

İlçe Müdürleri ile beraber Ziraat Odaları Başkanları da söz alarak ilçelerindeki ihtiyaçlar, sıkıntılar, karşılaşılan sorunlar, çözüm önerileri ve talepler bildirildi. Gerek TKDK gerekse Ankara Kalkınma Ajansı kanalı ile yapılan proje ve yatırımlar konuşuldu. Projelere ağırlık verilmesi ve tarımsal sanayiyi destekleyici yatırımların artırılması kararlaştırıldı. İlimizde ürün çeşitliliğinin artırılması ile alternatif tarımsal üretiminin geliştirilerek katma değeri yüksek üretime geçilmesi konusunda görüş birliğine varıldı.

  4 Temmuz 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1189 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.172 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]