03 Temmuz 2019, 14:27 - Anasayfa // Genç Bakış Haberi yazdır

Bulunmazdı zaten!

Bulunmazdı zaten!

Küçük yaşlarımdayken, ilçemizden Çavuşköyüne giderken yolun sol tarafında ve hemen yolun...   Küçük yaşlarımdayken, ilçemizden Çavuşköyüne giderken yolun sol tarafında ve hemen yolun kenarındaki bir beton zeminden için, “vakti zamanında orada bir petrol araması yapıldığını ama bulunamadığını” ailemizin büyüklerinden duyardım.


   Şimdi konunun yorum kısmına geçecek olursak petrol araması gibi önemli ve masraflı bir araştırmanın, ciddi bir hesaba ve ölçüme dayalı olacağını hesaba kattığımızda “yav işte falan yerde de petrol aranmışta bulunamamış” sözlerinin bana çok mantıklı gelmediğinin altını çizmek istiyorum!

   Bu cümleler ışığında, 2010 yılında ilçemiz Acıkuyu Köyü yakınlarında da TPAO tarafından yapılan petrol aramasına dair yazarı bulunduğum Şereflikoçhisar Çengel Gazetesinde yer alan (http://www.sereflikochisarcengel.net/haber_detay.asp?haberID=1166) ve yine aynı konuyla ilgili Milliyet Gazetesinde yer alan (http://www.milliyet.com.tr/gundem/tpao-sereflikochisarda-petrol-ariyor-1195175) haberleri dikkate aldığımızda sormak gerekirse; petrol aramasına dair ilçemiz yöresine dair olan bu ilgi neyin nesidir?!   

   Gerek ilçemiz yöresini gerekse ülkemiz genelini baz alarak değerlendirdiğimizde neymiş, falan yerde petrol aranmışta bulunamamış ve bulunsa bile beklentileri karşılayacak seviyede olmadığı için çıkartılmaya değer görülmemiş vesaire vesaire.

   Tabi konuya petrol canavarları ve siyonist yahudi menşeili firmalar açısından bakacak olursak, bu şartlarda ülkemizde elbette petrol bulunmazdı ve bulunamazdı!

   Ama ne zamanki -Allah göstermesin- onların hesaplarına göre ülkemiz tamamen yahudi siyonizminin kontrolü altına girer ve ülkemiz elden giderse işte o zaman , bazı kaynaklara göre petrol okyanusu üzerinde bulunan ülkemizin her yerinden petrol fışkırır ve yer altı zenginliklerimiz ayyuka çıkar!

   Bu şartlarda açık ve net şekilde görülmektedir ki basın-yayın kuruluşları vasıtasıyla zenginliklerimiz dikkatlerden kaçırılmaya ve “bizler niçin varlık içinde yokluk çekiyoruz” soruları önlenilmeye çalışılmaktadır.

   Görülmektedir ki karın doyurmayan ve derinliği olmayan kısır siyaset konulu tartışmalarla, mikropluk saçan bazı televizyon dizileri ve gösterimleriyle, medya vasıtasıyla tanınılır hale getirilmiş bir züppenin ve bir kaltağın ve de kıçı kırık bir topçunun ne haltlar yediklerini önemli bir habermiş gibi günlerce sunmalarla, uyuşturulmaya ve gerçeklerden uzaklaştırılmaya çalışılıyoruz!

   Yazıma son noktayı koymadan önce ülkemiz petrol zenginliğiyle ilgili, merhum Necmettin Erbakan Hocanın önemli bir açıklamasının linkini (https://www.youtube.com/watch?v=lM5sTPCfgfg) ve daha önce okuduğum Hakan Yılmaz Çebi’ye ait “Türkiye’nin Petrol Savaşları” adlı kitapta; “Petrol Fırtınası” adlı kitabın yazarı Raif Karadağ’ın otel odasında meçhul bir cinayete kurban gittiğine, 9 Eylül 1992 tarihinde Cudi Dağında petrol arayan 6 Türk Mühendisinin PKK’lı teröristlerce öldürüldüğüne, 31 Mart 1990 tarihinde silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Muammer Aksoy’un milli duyarlılıkla ülkemiz petrolleri üzerine önemli derecede çalışmaları olduğundan dolayı bir suikaste kurban gittiğine dair bilgilerin olduğunu ve Shell firmasının ülkemizde 20 yıl müddetle araştırma genel müdürlüğünü yapmış olan Anthony Hages’in “Petrol ile ilgilenen ABD şirketleri bilirler ki, Türkiye bir petrol okyanusunun üzerinde oturmaktadır” ifadesinin yer aldığını dikkatlerinize sunuyorum vesselam!     4 Temmuz 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2345 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Genç Bakış Haberleri

Tümü
Yanılmayı isterim! Yanılmayı isterim!
Hatırlanacağı üzere günümüzden 19 yıl önce 19 Şubat 2001 tarihinde...

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.093 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
logo tasarım