26 Haziran 2019, 14:52 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Çalören MTA Lisesi kapandı

Çalören MTA Lisesi kapandı

Çalören MTA Lisesi kapandı...Çalören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanlık oluruyla kapatıldı.

Öğrenci sayısının az olması nedeniyle Çalören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında eğitim verilmeyecek.

İlçemize gelen Müfettiş tarafından, merkez ve çevre mahallelerdeki okulları denetlendi. Denetleme  sonucunda da; 1 Müdür, 6 Öğretmen olmak üzere toplam 7 Öğretmenin ve 19 Öğrencinin eğitim gördüğü Çalören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Bakanlık oluruyla kapatılmasına karar verildiği öğrenildi.

Böylece, 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılından itibaren kapalı olacak Lise’de, eğitim gören 19 Öğrenci de, taşımayla İlçemize gelecek.

Müfettiş incelemesi sonucunda Çalören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi gibi öğrenci sayısının az olması nedeniyle 2-3 daha okulun kapatılma ihtimalinin olduğu duyumları alındı.


  27 Haziran 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3980 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


HALİLİBRAHİM AYDOĞDU
çalören niye boşaldı?
devlet eliyle kapatıldı.Devletin büyük projelere değil Köy-kent projelerine yönelmeli. Yoksa Büyük şehirlerde aşırı yığılmadan dolayı yaşanamaz hale gelecek.
devlet eliyle köylere geri dönüş ve üretim teşvik edilmeli. Ülke kaynakları birileri tarafından yanlış kullanılarak Ülke TARIM DA batırılıyor. Hayvancılıkta dışa bağlı hale gelecek. Acilen kırsal kalkınma için doğru projeler üretmeliyiz.
Şerefsizler kadar cesur olmak zorunda ve Ülke için bazı şeyleri ifade etmeliyiz.
dilan
bu okulu oraya açana sormak lazım bir sınıfta 3.4 öğrenci olurmu zamanında yapmışlar çalorenin acilen bedava arsa dağıtarak arsalarada satılamaz devredilemez şerhi koyarak ev yapanlarada imece usulü ile yardım ederek eski günlerine dönmesi gerikir bunun için muhtarın iyi çalışması gerekir sadece mezgit değil vasfını yitirmiş yüzlerce okul kapandı
Kaan
Soruyorum;O müfettişler anadolu lisesi degilde Imam hatip olsaydı o okula kapatma talimatı verirlermiydi? Bedava taşımayla öğrenci bulup buluşturup yinede kapanmasina engel olurlardı. Caloren kasabamızda artik okulsuz kasabalar statüsüne girdi tebrikler.
Abidin
Eğitimin siyasallaşma olduğu yerde kaçınılmaz son. Ne garip ilçe olduk bazı okullarda ogrencisizlikten okul kapatılır fen lisesinde öğretmen sizlinkten öğrenciler geldiği gibi gider. İlçe milli eğitim cikipta TEOG başarımız şu üniversite sınavında başarımız şu. Demiyeli kaç saat değil kaç yıl oldu.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri