19 Haziran 2019, 15:04 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Abone bedeli 706 Tl

Abone bedeli 706 Tl

Abone bedeli 706 Tl...

Doğalgaz Çalışmaları %70-80 oranında tamamlanacak.

Şereflikoçhisar’a ilk defa 2017 yılında gelen doğalgaz’ın bu yılki programın tamamlanmasıyla birlikte ilçedeki çalışmaların %70-%80’ninin tamamlanacağa belirtildi.

Bu yıl, doğalgaz başvuruları talebinin çok olduğu belirtilirken 2017 yılından günümüze kadar 3000-3200 arası doğalgaz aboneliği yapıldığı öğrenildi.

2017 yılından 2019 yılına kadar; Mustafacık, İstiklal, Ekici, Yenimahalle, Hürriyet, Kale, Sarıkaya ve Sanayi Mahallelerinde doğalgaz çalışmalarının yapıldığı ve bu mahallelerin %80’ni bittiği belirtilirken,
Bu yıl da, E-90 Karayolu altındaki mahallelerde çalışmaların başlandığı hatta bu yıl Hacıembiya, Yeşilova, Emek ve Cumhuriyet mahallelerinin bir kısmında çalışmaların yapılacağı, bu söz konusu mahallelerde yapılmayan sokaklarda sonradan talep olursa programa alınıp çalışmalar yapılabileceği ifade edildi.

Bu sıralar yeni pazar yerinde doğalgaz çalışmalarının yapıldığı belirtilirken bu yıl Hacıembiya, Yeşilova, Emek ve Cumhuriyet Mahallelerindeki çalışmaların bitimiyle birlikte Şereflikoçhisar’da doğalgaz çalışmalarının %70-%80’ninin tamamlanacağı öğrenildi.

ABONE BEDELİ 706 TL
Bu yıl doğalgaz abone bedelinin 706 TL olduğu belirtildi. Daha önce ilçeye doğalgaz gelmesi için para yatıran vatandaşlar, abone olmak için Başkentgaz’ın şubesine gittikleri zaman, yatırdıkları paralar YİKOB’tan dilekçe ile isteniliyor. YİKOB da, kendisinden talep edilen parayı,  1-2 hafta içinde iade ediyor. Vatandaş da, abone parasının tamamlaması için aradaki farkı ödüyor ve 706 TL’yi tamamlıyor. Eğer vatandaş, daha önce para yatırmamışsa o zaman 706 TL ödüyor.

BAĞLANTI BEDELİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR
Doğangaz bağlantısı için gereken evraklar; Tapu Fotokopisi, Kimlik Fotokopisi, Emlak Beyanı, Metrekare Cetveli, Yapı Ruhsatı, Bağımsız Bölüm Listesi ve Elektrik veya Su Faturası olduğu belirtildi.

ADA, PARSEL VE İMAR SIKINTISI
Geçmişten gelen ada, parsel ve imar sıkıntılarından dolayı Başkentgaz’ın çalışma yapamadığı alanlarda vatandaşların Belediye İmarı Müdürlüğü ile görüşüp, sıkıntıyı gidermesinden sonra doğalgaz çalışmalarının yapılacağı özellikle vurgulandı.


     20 Haziran 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3270 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri