19 Haziran 2019, 14:28 - Anasayfa // Genç Bakış Haberi yazdır

Sınırlıyız!

Sınırlıyız!

Yeryüzünde yaşayan milyarlarca insan açısından yabancı dil kavramı olmadığını...


   Yeryüzünde yaşayan milyarlarca insan açısından yabancı dil kavramı olmadığını ve insanlar arasındaki iletişimde bir engel bulunmadığını varsayalım.


   Şimdi böyle bir dünyada dahi, bir insanın yaşamı boyunca kendisi dışında dünya genelindeki milyarlarca insanla birebir iletişim içerisinde olması, hatta ve hatta yaşamı boyunca bu iletişimi de hiç koparmaması mümkün müdür?

   Yaşamımızı idame ettirdiğimiz bu dünyada insanlık açısından sınırlı şekilde olmak üzere çeşitli vesilelerle bir araya gelinmeye geliniyor ve görüşülmeye görüşülüyor.

 *Mesela bir şehrin herhangi bir mahallesinde bir ev komşusu, bulunduğu mahalde komşularıyla görüş içerisinde olabiliyor ve bir zaman sonra çeşitli nedenlerle bir başka şehre göçüp gittiğinde ise, bir önceki komşularıyla bu dünya hayatında belki de hiç bir daha görüşüp karşılaşamıyor.

  *İş ve görev amaçlı çalışanlar açısından belli bir süreliğine bir arada bulunulabiliyor ama işten ayrılma, iş yeri değiştirme, tayin çıkması ve emeklilik gibi çeşitli sebeplerle, bir önceki mesai arkadaşlarıyla bu dünya yaşamında belki de hiç bir daha görüşülemiyor.

  *Farklı şehirlerden ve hatta farklı ülkelerden bir kısım insanlar, üniversite eğitimi almak için belli bir yıllığına bir arada oluyorlar ama üniversite hayatı bittikten sonra bu dünyadaki iletişim ve görüşme hali, belki de tamamen sonlanıyor.

  *Diğer taraftan bu dünya hayatında muhtelif sebeplerle ve farklı farklı kişilerle belli bir zaman çerçevesinde de olsa görüşülüp karşılaşılıyor ve iletişim içerisinde olunuyor.

   Şimdi bu cümleler ışığında sormak gerekirse; yaşamımız boyunca kendimiz dışında dünya genelindeki milyarlarca insanla zaten birebir diyalog içerisinde olamıyoruz ve zayıf yapımızla sınırlı şekildeki iletişimlerimizde, görüşmelerimizde ve karşılaşmalarımızda ne derece insanlık sınırı içerisinde kalabiliyoruz ve insanlığımızı muhafaza edebiliyoruz?!


  20 Haziran 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1191 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Genç Bakış Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]