12 Haziran 2019, 14:46 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Lisanslı Depoculuk A.Ş.’den bilgilendirme toplantısı

Lisanslı Depoculuk A.Ş.’den bilgilendirme toplantısı

Lisanslı Depoculuk A.Ş.’den bilgilendirme toplantısı...








Toprak Mahsulleri Ofisinin kapanması, binalarının Tarım Kredi Lisanlı Depoculuk A.Ş. tarafından kiralanması sonrasında, İlçemiz LİDAŞ  şube müdürü Muhammed Görkem tarafından üreticilere, ramazanda  iftar ve    bilgilendirme toplantısı verildi.

Tarım Kredi Lisanslı Depoculuk A.Ş ilçemiz şubesi, bayram öncesi üreticilerle iftarda bir araya geldi.

Kendi yerinde düzenlediği iftar yemeği ve bilgilendirme toplantısına; Tarım Kredi Kooperatifi Ankara Bölge müdürü Veli Altunkaş, Tarım Kredi Lisanslı Depoculuk Genel Müdürü Bülent Akça, Tarım Kredi Lisanslı Depoculuk Genel Müdürü Emre Doğuş, Tarım Kredi Lisanslı Depoculuk Genel Müdürü  Nurettin Çam, Tarım Kredi Lisanslı Depoculuk Şereflikoçhisar Şube Müdürü Muhammet Görkem, TMO Aksaray Şube Müdürü Rıfat Tutar, Kan Lisanslı Depoculuk Müdürü İzzet Kan, Tarım Kredi Kooperatif Müdürü Emin Kapıcıoğlu,  Ziraat Odası Başkanı Hikmet Bozkurt, Ş.K.Yem sahibi Şakir Çetin, Hisar Tohumculuk sahibi Aslan Bekir Emekçi, Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak, üreticiler, tüccarlar ve muhtarlar katıldı.

Yapılan iftar yemeğinin  ardından TK Lidas Genel Müdürü Bülent Akça kısa bir konuşma yaptı.Bülent Akça konuşmasında; “Lisanslı Depoculuk, alımlarda üreticilerimizin ürünlerinin sağlıklı güvenli ve sigortalı bir şekilde depolanması, üreticiye destek imkanı ve ürünün satışının  kolaylaştırılmasını sağlayan bir sistemdir. Lisanslı depoya ürün teslim etmenin üreticiye avantajları; zirai stopaj, SKG, hizmet bedeli, ürünlere 6 ay süreyle 6 TL/ton depo kira desteği, ton başına 25 TL, nakliye ücreti, analizler için 25 TL analiz ücreti, Tarım Kredi Kooperatifleri ve Ziraat Bankası’ndan 9 ay vadeli faizsiz kredi desteği alabilmeleridir.” dedi.

İftar Yemeği sonrası,bilgilendirme toplantısı sohbeti soru cevap şeklinde devam etti.TK LİDAS Müdürü Bülent Akça  ve Aksaray TMO Müdürü Rıfat Tutar üreticilerin sorularını yanıtladı..

Acıkuyu Mahallesi Muhtarı Hamdi Yılmaz; “TMO Müdürlüğümüzü  neden aldınız? Yapılan uygulama gereklimiydi.” sorusuna karşılık, Aksaray TMO Müdürü Rıfat Tutar “İlçede müdürlük olup olmaması önemli değil, teknoloji gelişti birçok işletmenin müdürlükleri yok artık. Buraya takılıp kalmayalım” şeklinde konuştu.

TK LİDAS Müdürü Bülent Akça “İlçemiz lisanslı depo Konya Ticaret Borsasına bağlı olarak hizmet verecek. Depoya verdiğiniz ürün Konya Ticaret Borsası Sisteminde görülecektir. Satışı elektronik ortamda yapılacak. Üreticimiz lisanslı depoya teslim ettiği ürüne ait TMO fiyatını ve CKS bilgisini lisanslı depo yetkilisinden öğrenecektir.” dedi.

Yemeğe katılan bir üretici; “Depoya döktüğümüz ürüne karşılık faizsiz kredi verildiğini söylüyorsunuz fakat gittiğimizde Ziraat Bankası yetkilileri yüzümüze bakmıyor” derken bir başka üretici “Lisanslı Depoculuk Sistemi ile üretici tüccara teslim edildi.” yorumunda bulundu.

Bu yorum üzerine genel müdürün cevabı “Hiç kimseyi birilerine teslim etmedik. Lisanslı Depoculuk ile ürününüz elektronik sistem üzerinden, açık arttırma ile en yüksek fiyata satılıyor. Geçen yıl sattığınız ürünleri satmayıp 2019 yılında satmış olsaydınız farklı bir fiyata satmış olacaktınız” şeklinde konuştu..

Yetkililer; yine üreticilerden gelen 2018 yılında verilecek nakliye desteğinin bu zamana kadar ödenmediği sorusu üzerine,  bu sistemde biraz aksaklıkların olabileceğini  en kısa zamanda ödeme yapılacağı bilgisini  verdiler.


   13 Haziran 2019



Yönetici tarafından yazılan bu haber, 692 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri




İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu