12 Haziran 2019, 14:44 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

LGS ve Bursluluk sınavı yapıldı

LGS ve Bursluluk sınavı yapıldı

LGS ve Bursluluk sınavı yapıldı...


Liselere Geçiş Sınavı (LGS), tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de yapıldı ve Sınava giren öğrenciler toplam iki saat boyunca ter döktü.

Milli Eğitim Bakanlığınca 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik LGS kapsamındaki merkezi sınav, 1 Haziran Cumartesi günü yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) 1 Haziran’da iki oturum olarak düzenlenen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavda, 8’inci sınıf öğretim programları esas alındı. Sınav, iki bölüm halinde ve aynı gün uygulandı. Sınavda, çoktan seçmeli 90 soru soruldu. Birinci oturum saat 09.30, ikinci oturum ise 11.30’da başladı.

Birinci oturumda, 8’inci sınıf Türkçe, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil, ikinci oturumda ise matematik ve fen bilimlerinden sorular yöneltildi.

Sınavın birinci bölümü 50 soruluk sözel alandan oluştu ve 75 dakika süre verildi. İkinci bölüm ise 40 soruluk sayısal alan testinden oluştu ve 80 dakika süre tanındı.

Liselere Geçiş sınavı da İlçemizde; Cumhuriyet Ortaokulunda, 20 salonda, 90 öğretmenin ve 380 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.

İLKÖĞRETİM VE ORTAÖĞRETİM KURUMLARI BURSLULUK SINAVI
Pazar Günü yapılan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları bursluluk sınavı da; 36 Salonda, 80 öğretmen ve 675 öğrencinin katılımıyla Şereflikoçhisar Tuzgölü Anadolu Lisesi ve Cumhuriyet Ortaokulunda gerçekleştirildi.

VELİLER BEKLERKEN TER DÖKTÜ
Öğrenciler sınavda ter dökerken, anne ve babalarda dışarıda ter döktü.

Çocuğunun kazanması için hem dua eden hem de çocukları kadar kendileri de heyecanlı olan anne ve babalar, beklerken akıllarındaki tek düşünceleri, çocuklarının sınavda başarılı olması idi.


   13 Haziran 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 738 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu