12 Haziran 2019, 14:28 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Hakim ve Savcılara ithaf

Hakim ve Savcılara ithaf

Veda...


İlçemiz eski savcılarından Gökhan Karaköse, sosyal medyada “ Kararname ile görev yerleri değişen tüm arkadaşlarıma yeni görev yerlerinin hayırlı olmasını diliyorum” temennisiyle ve ‘VEDA” başlığıyla aşağıdaki yazıyı yayınlamış.

Son kararname ile İlçemize gelen savcı ve hakimler olduğu gibi İlçemizden ayrılacak savcı ve hakimler de var.

Bu yazıyı Sayın Karaköse’nin hoşgörüsüne sığınarak, İlçemize gelen ve giden hakim ve savcılara ithaf ediyoruz.

Şereflikoçhisar ÇENGEL

****************************************************************************

Bir kararname sonucu belki de ilk kez geldiğin yerde yeni bir merhabayla başlayan bu serüven, bir başka kararnameyle ve beraberindeki ayrılışla devam edecektir...

Kim bilir nerede...
Her yaz döneminde adliyelerde mutlaka birilerinin vedası vardır. Önce tayin olunan yere dair yorumlar yapılır kararname sonrası, sonra ev toplama telaşesi...

Bu dönemlerde tayinci arkadaşların evlerinden en fazla koli bandı sesi gelir, cart! cızt... Evlerin önünde duran boş koliler birazdan içine alacakları eşyayı beklemektedir.

Veda ziyaretleri başlamıştır yavaştan! ‘Aman kimseyi unutmayayım’ diye. Sonra veda yemekleri... Veda yemeklerinin vazgeçilmezidir; veda konuşmaları. Bu konuşmaların beylik sözleri: ‘Baki kalan bu kubbede hoş bir sada imiş, mahkeme kadıya mülk değildir, bundan böyle tayinle gideceğim yerde de bir eviniz var, mutlaka beklerim, istemeden de olsa kızdığımız birisi olmuşsa hakkını helal etsin, ayrılmayacağımız için veda etmiyorum...’ gibi.

Plaketler, hediyeler takdim edilir, fotoğraflar çektirilir, buruk veda gününde fonda, hareketli müzikler çalmaktadır... Hüzün neşe hep bir aradadır. Her vedada içi burkulur gidenin ve kalanların.

Bir kararnamede aynı adliyeye atananlar listesinde isimlerini gören farklı kişiler belki de o ana kadar birbirlerini tanımıyorlardır... Sonra anlarlar ki ortak birçok noktaları vardır, ayrıdırlar doğup büyüdükleri yerlerden, anne baba ve akrabadan. Çok şey paylaşmışlardır aynı yerde çalıştıkları süre boyunca... Birlikte gülmüşler ve birlikte üzülmüşlerdir. Belki de bazen küsmüşlerdir birbirlerine... Tıpkı en yakın dostlar gibi... Yürekleri burkulur birbirlerinin vedasında. Çünkü artık yeni bir merhabaya yelken açmışlardır.

En son nakliye kamyonu yanaşır eve ve eşya yüklenir, sonrası sizin metanetinize kalmıştır, taş değilsiniz ya ille de hüzünlenirsiniz!

Ve ayrılık, yeni bir merhabaya... Hoşçakal, elveda...


  13 Haziran 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 740 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu