29 Mayıs 2019, 16:32 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Kongre sakin bir ortamda yapıldı

Kongre sakin bir ortamda yapıldı

Başkanlığa Mustafa Alıcı Seçildi...CHP Seçimli Olağanüstü Kongresi Sakin Bir Ortamda Yapıldı. Başkanlığa Mustafa Alıcı Seçildi.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı tarafından İlçe Başkanı M.Celal Ünsal’a ve yönetim kuruluna, 31 Mart yerel seçimlerinden sonra Başkanlıktan el çektirilmelerinin ardından Olağan Üstü Kongre yapıldı ve yeni CHP İlçe Başkanı Mustafa Alıcı oldu.

Esnaf Kefalet Kooperatifi’nin Salonunda, refah bir ortamda yapılan Kongre, oldukça çekişmeli geçti.
İlçe Başkanlığı için toplam 4 kişi aday iken seçim öncesinde Mahmut Gündoğan ile Vedat Ünsal’ın çekilmesi sonucunda seçim, M.Celal Ünsal ile Mustafa Alıcı olmak üzere iki aday arasında yapıldı.

KONGRE GÜNÜ
26 Mayıs Pazar Günü, CHP Olağan Üstü Kongresi yapıldı. Kongrede, 97 delegeden 89’unun oy kullandı, 49 oy alan Mustafa Alıcı CHP İlçe Başkanı olurken, M.Celal Ünsal da 39 oy aldı, 1 oy da geçersiz sayıldı.

GÜNDEM MADDELERİ
Kongrede ilk olarak Divan oluşturuldu. Buna göre Divan Başkanlığına Parti Meclisi Üyesi Ali Hikmet Akıllı, Başkan Yardımcısı Dudu Şimşek ve Yazman Üyeliğe de Hüseyin Güçlü seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede, İl Başkanlığının raporu okundu.
Rapora göre; Şereflikoçhisar CHP İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu, 31 Mart yerel seçimlerinde Genel Merkezin aldığı ittifak kararına uymayarak, Parti’nin ilkelerine, amaçlarına ve çalışma kurallarına aykırı hareket ettiklerinden tüzüğün 25.maddesi 1.fıkrasına göre Yönetim Üyeleriyle birlikte görevden alınmıştır” denildi.

M.Celal Ünsal da rapora istinaden bir açıklama yaptı. Ünsal açıklamasında; “Bize hep derlerki CHP kongreler partisi. Evet doğrudur, CHP’de kongreler yapılır ama bu kongreler, kavga etmek için değil, birleşmek için yapılır. Bu açıdan baktığımızda İl Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, diğer partilerde görülmeyen parti içi demokrasiyi gerçekleştirmek ve kongreyi toplamak üzere böyle bir karar almıştır.

Bizler de arkadaşlarımızla birlikte böyle uygulamalardan yana olduğumuzu, bu kararı alan İl Başkan ve Yönetim Kurulu’na teşekkür ediyor ve saygıyla karşılıyoruz.
Bugün burada yapmamız gereken ortalıktaki spekülasyonlara sizlerin iradesi ile demokratik olarak cevap vermektir. Şuana kadar da olduğu gibi CHP’ye yakışır şekilde; seviyeli, kaliteli ve örnek bir kongre yapacağımızdan asla şüphem yoktur. Ayrıca böylesine güzel bir toplantıyı gerçekleştiren Geçici Kurul İlçe Başkanımız Erdoğan Doğan ve Yönetim Kurulu Üyelerine, bağımsız, tarafsız ve ilkeli bir kongre gerçekleştirdikleri için tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

İl Yönetim Kurulu Üyesi İl Sekreteri Feramuz Şaşkın da cevaben yaptığı açıklamasında;
“Şereflikoçhisar İlçe Başkanının alınması nedeniyle Olağanüstü Kongreye gelindi. İki İl Başkanı Parti Okulu İl Başkanlığı’nda İttifak çalışması yaparken İlçe Başkanları ve İYİ Parti Belediye Başkan Adayı ile yapılan müzakereler sonucunda karşılıklı tartışma, hakarete varacak şekilde sürdürülmüştü.
Yine İl Başkanlığımızın sahipliğinde Parti Okulu konferans salonunda, iki partinin İl Başkanları, İlçe Başkanları ve Mansur Yavaş gönüllülerinin katıldığı toplantıda, karşılıklı hakaret ederek İl Başkanımızın uyarısına rağmen tartışmayı sürdürmesidir. Daha da önemlisi, Genel Merkezimizin aldığı Millet İttifakı kararına uymayacağını, bu İttifakı tanımadığını açıklaması, görevden almamıza neden olmuştur.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı alarak 25 yıllık hasrete son verdik. Tüm Örgütümüz İlçelerde çok çalıştı. Şereflikoçhisar İlçe Örgütümüz de, Mansur Yavaş’ın kazanması için gece gündüz çalıştı, katkılarından dolayı Koçhisar Örgütümüze teşekkür ederiz. 23 Haziran’da yapılacak İstanbul seçimleri için 81 İl Başkanı geçen hafta İstanbul’da toplantı. Bu toplantıda; gösterişten, şaşadan uzak, sesiz ve etkili çalışması konusunda görüş birliğine varılmıştır. Tüm arkadaşlardan İstanbul’da yaşayan akraba, eş, dostlarını telefonla arayarak Ekrem İmamoğlu’na destek olmamız istendi. Ankara İl Başkanlığı olarak İstanbul İl Başkanlığı’na her türlü desteği vereceğiz. Bütün partililerimizden sağduyulu, sakin ve kararlı duruşlarını sürdürmelerini bekliyoruz. Her şey çok güzel olacak” şeklinde konuştu.

VE SEÇİM
Adayların konuşmalarından sonra seçime geçildi. 97 delegeden 89 delege oy kullandı. 39 oy alan M.Celal Ünsal seçimi kaybederken 49 oy alan Mustafa Alıcı seçimi kazandı. 1 oy da geçersiz sayıldı.
Mustafa Alıcı’nın listesinden Yönetim Kuruluna ise şu isimler seçildi:

Ali Ayhan, Mavuş Ada, Güray Doğan, Bahtiyar Dönmez, Hüseyin Güçlü, Ramazan İlgili, Nazlı Koçak, Orhan Küçük, Taylan Soysal, Tayfun Yalman, Ramazan Yılmaz ve Hamdi Yılmaz.


   30 Mayıs 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3416 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.141 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri