29 Mayıs 2019, 15:40 - Anasayfa // Analiz Haberi yazdır

Şeksiz ve şüphesiz bir şekilde

Şeksiz ve şüphesiz bir şekilde

İstanbul’un fethinin 554’üncü yıldönümü münasebetiyle 26 Mayıs 2007 tarihinde...İstanbul’un fethinin 554’üncü yıldönümü münasebetiyle 26 Mayıs 2007 tarihinde Ankara 19 Mayıs Stadyumunda gerçekleştirilmiş olan fetih şölenini, o sırada bulunduğum kardeş ülke Azerbaycan’dan izlemiş ve söz konusu fetih şöleninde bir konuşma yapmış olan merhum Prof.Dr. Necmettin Erbakan Hocanın konuşmasını dinlemiştim.


İstanbul’un fethinin anlam ve önemine dair bir konuşma gerçekleştiren Erbakan Hoca, konuşmasının bir yerinde stadyumda bulunan bayanlara seslenmiş, ülkemize ve insanlığa faydalı, milli ve manevi değerlere bağlı evlatların yetiştirilmesi hususunda annelik görevinin önemine işaret etmişti!

Şimdi bu cümleler ışığında İstanbul hakkında kısa bir değerlendirme yapmak gerekirse, İstanbul’un fethedilmesi konusunda Peygamber efendimiz (sav)’in de müjdesine mazhar olan ve kutlu fethi gerçekleştiren Fatih Sultan Mehmet Han Hazretleri ve kıymetli askerlerinin amaçları neydi?

Ve bugün gelinen noktada İstanbul’un kıymetini bilmediklerini ve İstanbul’a ihanet ettiklerini bizzat kendi ağızlarıyla söyleyenlerin ve 17 yıllık devri iktidarlarında da İstanbul’daki nüfus yoğunluğunu hafifletmek ve yaşamı rahatlatmak adına diğer illere ve ilçelere göçü teşvik edecek esaslı projeleri hayata geçiremeyenlerin, İstanbul’un yönetimini kaybetmemek adına ülkemizi bir İstanbul seçimiyle meşgul etmelerindeki gaye nedir?!

Sorularını dikkatlerinize arz ederek bir şeyin altını önemle çizmek istiyorum  ki, doğrudur sancılı bir süreçten geçiyoruz ve bugüne kadar yapılan birtakım yanlışlar maalesef böylesi bir havanın oluşmasına yol açmıştır.

Ancak, dünyanın merkezinde ve önemli bir coğrafyada bulunan ülkemizin sigortası hükmünde derinlikli bir milli yapısı olduğuna ve ülkemizin sahipsiz olmadığına şeksiz ve şüphesiz bir şekilde olan inancıma istinaden ifade etmek istiyorum:

“Vay beee, analar ne aslanlar doğuruyormuş meğer” denileceği günler çokta uzak değildir ve Allah’ın izniyle “Son gülen iyi güler” atasözüne istinaden biz güleceğiz inşallah!

           

     30 Mayıs 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2937 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Analiz Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri