22 Mayıs 2019, 14:39 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Program Fen Lisesi öğrencileri tarafından hazırlandı

Program Fen Lisesi öğrencileri tarafından hazırlandı

Tüm Yurtta ve ilçemizde de kutlandı...

19 Mayıs Atatürk’ü Anma - Gençlik Ve Spor Bayramı’nın 100. YILI KUTLU OLSUN.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yılı, kurtuluş savaşının başlangıcı için ilk adımın atıldığı başta Samsun olmak üzere tüm yurtta, dış temsilciliklerde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde olduğu gibi İlçemizde de özel törenlerle kutlandı.

Yine bu özel günde yüzbinler sabahın ilk saatlerinden itibaren anıtkabiri ziyaret ederek Büyük Kurtarıcı, tüm dünya liderlerinin saygı duyduğu, mazlum ülkelerin örnek aldığı Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzurunda saygıyla eğildiler, özlem ve minnetlerini dile getirdiler.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100.yıl dönümü, İlçemizde de coşkuyla kutlandı.

Çeşitli etkinliklerle kutlanan 19 Mayıs programına, İlçe halkı tarafından yoğun katılım olduğu gözlemlendi.

ÇELENK SUNMA TÖRENİ
19 Mayıs programı ilk olarak çelenk sunma töreni ile başladı.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürü İzzet Nurten’in Atatürk büstüne çelenk koymasından sonra tören, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

KUTLAMA PROGRAMI
Kutlama programının ikinci kısmı, Yavuz Sultan Selim Fen Lisesi’nde gerçekleşti.
Program; Büyük Komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden silah arkadaşlarının manevi huzurlarında bir dakikalık saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşma okulun öğrencisi Ayşe Sude Sak tarafından yapıldı. Sak konuşmasında; “Milli Mücadelenin başlangıcı olan bu anlamlı gün, Türk Gençliğine bayram olarak armağan edilmiştir. Atalarımız bu milletin geçmişi, gençlik de geleceğidir. Gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek, kişilikli ve özverili kuşaklar olarak yarınlara hazırlayan milletler geleceğe huzur ve güvenle bakabilirler. Gençlerimize düşen en büyük görev ise; bu kutsal vatan topraklarını tertemiz bir şekilde gelecek nesillere teslim etmektir. Vatan, bizlere emanet edilmiş paha biçilmez bir hazinemizdir. Bu emaneti bütün güzellikleriyle, milli ve manevi zenginlikleriyle gelecek kuşaklara teslim etmek tüm gençlerimizin en başta gelen görev ve sorumluluğudur.
Türk Ulusunun bağımsız ve özgür yaşama kararlılığının bir göstergesi olan Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyor; 19 Mayıs coşkusunun, gururunun hiç eksilmemesini ve nice 19 Mayıslara taşınmasını diliyorum”dedi.

Konuşmanın ardından Fadime Demirel isimli öğrenci, “Bir Gemi Yanaştı Samsun’a Sabaha Karşı” adlı şiiri okudu.

Esengül Yaldır isimli öğrenci, “On Dokuz Mayıs’ta Samsun Ufkundan” adlı konuşmasını yapmasından sonra Yavuz Sultan Selim Fen Lisesi Öğrencileri tarafından halk oyunları sunuldu. Ancak, ses sisteminin aksaklığı nedeniyle halk oyunu gösterileri yarıda kaldı.

Eray İlgili isimli öğrencinin koordinatörlüğünde okulun öğrencileri tarafından Atatürk’ün Gençliğe Hitabı’nın okunmasından sonra Yalçın Taşdemir isimli öğrenci tarafından da “Gençliğin Ata’ya cevabı” okundu.

Öğrenciler tarafından Zeybek Oyununun oynanmasından sonra Rıfat Vural Kepil isimli öğrenci tarafından da “O geliyor” isimli şiir okundu.

19 Mayıs Gençlik Futbol Turnuvası’nda dereceye giren takımların ödüllerinin de verilmesinden sonra İlçemiz Okullarındaki öğrencilerin hazırladığı projelerden oluşan TÜBİTAK Bilim fuarı sergisi gezildi.

Fuarın akabinde de Yavuz Sultan Selim Fen Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı programı sona erdi.   23 Mayıs 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 5594 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri