22 Mayıs 2019, 14:05 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

19 Günde 1919 km katetdiler

19 Günde 1919 km katetdiler

19 Günde 1919 km pedal çevirdiler...Samsun Valiliği 100. Yıl Etkinlikleri Programı’nda yer alan, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanarak finanse edilen Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği Üyeleri, 19 Günde 1919 km pedal çevirdiler.

 “100. Yıl’da İlk Adım’dan Kurtuluş’a Ata’nın İzinde 19 Günde 1919 Kilometre  Pedallıyoruz” projesi ile 29 Nisan – 17 Mayıs 2019 tarihleri arasında Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlatırken geçtiği yolları bisikletleriyle kat eden Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği Üyeleri, geçtikleri İl ve İlçelerin Valilik ve Kaymakamlıklarını da ziyaret ediyorlar.

Perşembe Günü de Şereflikoçhisar’a kadar gelen Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği Üyeleri, Kaymakam Sedat Yıldırım’ı da ziyaret etti.

Gençlik  ve Spor İlçe Müdürü İzzet Nurten’in de bulunduğu ziyarette, Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği Başkanı ve proje sorumlusu Tanju Subaşı, Kaymakam Sedat Yıldırım’a verdiği bilgide şunları söyledi; “Samsun İlkadım’dan başlayarak Havza, Amasya, Tokat, Erzurum, Erzincan, Sivas, Kayseri ve Nevşehir şehirlerini geçtikten sonra Ankara Eski Meclis’te sona erecek olan yolculuğumuz esnasında, Gazi ve silah arkadaşlarının konakladıkları misafirhaneleri ve kullandıkları kongre binalarını ziyaret edecek, bağımsızlığımızın yüzüncü yılında, istiklalimizin mimarlarını şükran ve minnetlerimizle anacağız.
Bizler, bu anlamlı yolculuğa çıkacağımız için çok heyecanlı ve bir o kadar da gururluyuz. Yüz yıl önce Samsun’da yakılan bağımsızlık ateşini, bugün içinde taşıyan herkesin, heyecanımıza ve gururumuza ortak olacağını biliyoruz. Bu yüzden ayrıca derin bir kıvanç içindeyiz.
Amacımız, Milli Mücadele’nin yüzüncü yaş gününü kutlamanın yanı sıra, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine taşıyacak ve geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz için, milli mücadele ruhu, tarih bilinci, milli değerlere bağlılık gibi konularda örnek teşkil etmektir” dedi.

Samsunspor’un atkısını Kaymakam Yıldırım’a veren Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği Üyeleri ziyaretlerini, hatıra fotoğrafı ile sonlandırdılar.   23 Mayıs 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 5747 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri