15 Mayıs 2019, 11:42 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Memiş Çelik personelle İftar Yemeğinde Buluştu

Memiş Çelik personelle İftar Yemeğinde Buluştu

Memiş Çelik personelle İftar Yemeğinde Buluştu...


Memiş Çelik personelle İftar Yemeğinde Buluştu.

Belediye Başkanı Memiş Çelik, Belediye Personeline iftar yemeği verdi.

Ak Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan’ın da katıldığı iftar yemeğine, 150 personel katıldı.

KİMSEYE EFENDİLİK YAPMAYA HAKKIMIZ YOK
Belediye Başkanı Memiş Çelik; “On bir Ayın Sultanı Ramazan Ayı; kardeşlik, birlik ve beraberlik ayıdır. Allah Ramazan Ayı’nı bizler için, İlçemiz için, sizler için, memleketimiz için hayırlara vesile etsin. İnşallah önümüzdeki Ramazan Ayı’na da hep beraber ulaşmayı nasip etsin.

31 Mart Yerel seçimleriyle beraber sizlerin ve İlçe halkının teveccühü ile Şereflikoçhisar Belediyesi’ne Belediye Başkanı seçtiniz bizleri. Bizler de bu süreç içerisinde hep beraber, birlik ve beraberlik içerisinde bu ilçeye hizmet etmeye gayret edeceğiz. Bugüne kadar çok Belediye Başkanı geldi geçti. İçinde hala hayatta olanlar var. Onlara Allah ömür versin, Ahirete intikal eden Belediye Başkanlarımıza da Allah rahmet eylesin diyoruz. Her birinin ortak bir özelliği vardı. Bu millete, memlekete hizmet etmekti. Bizlerin de amacı bi ilçeye hizmet etmek. Biz de hizmet için vaatlerde bulunduk ve teveccühle seçildik. Önümüzde bi 5 yıl var. Bi 5 yıl milletimize hizmet etmek için geldik. Bu hizmeti de sizlerle beraber yapacağız. Burada bir başarı olacaksa bu başarı sizlerin olacak. Başarıya ulaşmanın tek yolu, birlik ve beraberlik içerisinde gayret etmek. Herkes üzerine düşeni yaparsa inşallah bu millete hizmet edeceğiz. Biz hizmetkarız. O zaman bizim kimseye efendilik yapmaya hakkımız yok. Biz üstümüze düşeni yapacağız.

Ben burada idareci ya da yönetici vasfında değilim. Hiçbir zaman yönetici vasfıyla ben ne oldum? Düşüncesiyle hareket etmeyeceğim. Ben bir abi, bir kardeş rolü üstleneceğim. Biz, personelimizle iyi günde yanında olacağız, acısı varsa ortak olacağız, derdi varsa derdiyle dertleneceğiz.
Bizim bazı taleplerimiz olacak. Herkese bir rol biçilmez. Kimine işçi, kimine memur, kimine yönetici, kimine işçi başı… Eğerki bizler bu rolümüzü üstlenir, bu rolümüzün hakkını verirsek kimsenin kimseye diyecek hiçbir şeyi olmaz” dedi.

BÖYLE GELMEDİ, BÖYLE GİTMEYECEK
“Hep beraber mücadele edeceğiz ve başaracağız” diyen Çelik; “Vatandaş hep şunu söylüyor. “Hiçbir beklentimiz yok. Ne personelden ne de Belediye Başkanından beklentimiz yok. Böyle gelmiş, böyle gider…” Arkadaşlar, “böyle gelmiş, böyle gider” düşüncesini hep beraber kıracağız. Böyle gelmedi, böyle de gitmeyecek. Bundan sonraki süreçte bu memleketi hep birlikte, hep beraber daha ileriye taşıyacağız. Hep beraber mücadele edeceğiz ve başaracağız” şeklinde konuştu.

AMACIMIZ HİZMET ETMEK
5 yıllık süreç içiresinde amaçlarının hizmet olduğunu belirten Çelik; “Yaklaşık 150 civarında bir personeliz. Personel için söylüyorum. Kimse kimseye ağalık yapmasın. Kimse kimseye efelik yapmasın. Biz her birimiz kardeşiz. Herkes birbirine saygılı olacak. Hiç tahammül edemediğim bir husus var. Mesai arkadaşların birbirine kırgın olmasıdır. Kırgınlık istemiyorum, dargınlık istemiyorum. Herkes saygılı ve sevgi çerçevesinde çalışırsa biz daha başarılı olacağız. 
Birde, personel Belediye Başkanını çekiştirmeye başlarsa oranın çivisi çıkmış demektir. Hatalar olabilir. Belediye Başkanı da hata yapabilir. Eğer dışarı çıktığımızda, kendi idarecimizi eleştiriyorsak, kabahat personeldedir. Yöneticide değildir. İyi niyetler vardır. Eğerki idareciler iyi niyetle davranırsa hata yapar. Hata yapınca, eleştiriler başlarsa siz kendinizi eleştirmiş olursunuz. Birbirimizi sevmek zorundayız. Siyaset yapılmayacak. Belediye içinde kimse siyaset yapmasın. Eğer siyaset yapmazsak o zaman kimse kırılmaz. İsteyen istediği partiye oy verebilirsiniz. Biz, personelimizi hangi partiye oy verdi diye gündeme almayız. Ama bize bir 5 yıl verilmiş. Bugünden sonra siyaset yapılmasın Belediye’de. Siyaset yapılırsa kamplaşmalar başlıyor. O zamanda hizmet olmuyor. Şu 5 yıllık süreç içerisinde biz kardeşiz. Bizim amacımız, hizmet etmektir. Başka bir şey düşünmeyeceğiz” dedi.

HER ZAMAN YANINIZDAYIZ
Konuşmasının sonunda, personellerinin her zaman yanlarında olduğunu vurgulayan Çelik; “Özellikle mesaiye uyulması noktasında sizlerden istirham ediyorum. Mesailer belli, 08.00-17.00. Fuzuli ortada da dolaşmayalım.
Zaman zaman biraraya geleceğiz. Her konuda ne sıkıntınız olursa, rahat bir şekilde gelebilirsiniz. Bizler her zaman yanınızdayız” şeklinde konuştu.

Başkan Memiş Çelik daha sonra Belediye personellerinden Tolga Başkan‘a çok çalıştığı için bir maaş ikramiye veriyoruz” diyerek ödüllendirdiğini belirtti. İftar sohbet eşliğinde sona erdi.


   16 Mayıs 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3793 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


hasan akyol
AKP ilçe başkanı ne zaman belediyede çalışmaya başladı? Personel yemeğine katıldığına göre artık çalışan
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.141 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu