15 Mayıs 2019, 10:47 - Anasayfa // Analiz Haberi yazdır

Mecbur muyduk?

Mecbur muyduk?

Yönlendirici ve işbirlikçi basın-yayın kuruluşlarının etkisinde kalmadan...Yönlendirici ve işbirlikçi basın-yayın kuruluşlarının etkisinde kalmadan, okuyarak ve araştırarak siyaset sahasındaki kişiler açısından sadece iktidar konumunda olanların değil, muhalefet konumunda olanların da yanlış ve tutarsız davranışları eleştirilebilir mi? Elbette eleştirilebilir.


Bu tabii ki ana muhalefet konumunda olan CHP açısından da geçerlidir ve benimde bu noktada CHP genel siyasetine yönelik eleştirilerim daha önce yazdığım bazı yazılarımla sabittir.

Kendim açısından değerlendirmem gerekirse, bir yurttaş olarak ana muhalefet açısından daha önce nasıl birtakım yamuklukları ve tutarsızlıkları mürekkebe dökmeye çalıştıysam yeri geldiğinde yine dökmeye çalışırım, ancak!

İktidar konumunda bulunanların kendilerini sütten çıkmış ak kaşığına benzetme maksadıyla, asıl suçlu budur dercesine iktidara geldikleri günden beri “CHP-CEHAPE” türküsü çağırma ve dikkatleri “CHP-CEHAPE” noktasında toplama kurnazlığına da gelmem ve gelemem!

Şimdi benim anlayamadığım, iktidar konumunda bulunan AKP üst düzey yöneticileri kabul edelim ki kendilerini temize çıkartmak için dikkatleri hep “CHP-CEHAPE” noktasında toplamaya çalıştılar. Peki, sıradan vatandaşlar konumunda olan ve yerine göre en gerekli ihtiyaçlarını karşılamakta dahi zorlanan, borçlarla-harçlarla cebelleşen bizler niye buna alet olduk?

Ve A haber vesaire gibi televizyon kanallarından duyduğumuzu gördüğümüzü sorgusuz-sualsiz bir şekilde olduğu gibi tekrarlamaya ve kendilerini sütten çıkmış ak kaşığına benzetmeye çalışanlara prim yaptırmaya, ilçemiz ve yöremiz insanları olarak da buna katkı sunmaya mecbur muyduk?!

Bazen kendi kendime düşünmüyor değilim. AKP üst düzey yöneticilerinin yaptıkları konuşmalarda ve mitinglerde orada bulunan kişiler tarafından;

“Ya sürekli ilgimizi kaç yıldır iktidara gelmemiş olan CHP noktasında toplamaya çalışıyorsunuz. Siz bırakınız CHP’Yİ-CEHAPE’Yİ. Bizim derdimiz iş-aş-geçim, huzurlu ve güvenli bir yaşamdır. Devri iktidarınız boyunca kaç tane fabrika inşa ettiniz? Etmediğiniz gibi gelir gelmez özelleştirme adı altında sattınız. Ondan sonrada çıkıyorsunuz bizim dikkatimizi kaç yıldır iktidar yüzü görmeyen CHP üzerine çekmeye çalışıyorsunuz. Hem CHP-CEHAPE dediğiniz kadar, rahmetli Erbakan Hocanın üzerinde önemle durduğu gerçekleri niye demiyorsunuz? Yeryüzünde katliamlar yapan, ocaklar söndürüp gözyaşlarının sel olmasına sebep olan hayvandan da aşağı seviyedeki asıl tehdit ve tehlike konumunda bulunan siyonist ve masonik güçleri niye anlatmıyorsunuz?”

Şeklinde demokratik sınırlar içerisinde insani bir dille gerekli tepkiler gösterilmiş olsaydı, acaba ciddi ciddi gösterilen böylesine ikaz edici tavırlar sonrasında, karın doyurmayan CHP-CEHAPE türküleri söylenebilir miydi?!


  16 Mayıs 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2888 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Analiz Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.188 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri