15 Mayıs 2019, 10:40 - Anasayfa // Kadın Gözüyle Haberi yazdır

En Güzel Anneler Günü Hediyesi

En Güzel Anneler Günü Hediyesi

Siyasilerimizden rica ediyoruz. Kuru kuru  anneler günü mesajı yayınlayacaklarına çocuklara...Geçtiğimiz pazar anneler günü idi...


İnternet reklamlardan yıkıldı! Nereye tıklasan hediye paketleri üzerine üzerine geliyor...

Millet haftayı “Acaba anneme ne alsam!” telaşıyla geçirdi!

Spor camiası- sanat camiası- bütün camialar... 12 Mayıs Anneler Günü kutlama mesajları yayınladılar.

Ve tabi ki siyasilerde...

“Şefkatin, merhametin ve fedakarlığın sembolü, her koşulda seven, koruyan, kollayan ve evlatlarına kol kanat geren annelerimizin, Anneler Günü’nü kutluyorum. Annelerimiz sabır, müsamaha ve sevgi dolu yürekleriyle, toplumsal yaşamda huzur ve barışın tesisinde önemli rol oynamaktadır. Sevgiyi, saygıyı, dayanışmayı, paylaşmayı ve hoşgörüyü bizlere öğreten annelerimiz, ülkemizde mutluluğu ve huzuru tesis etmede en büyük gücümüzdür. Bizler, cennetin annelerin ayakları altında olduğuna inanan, anneleri baş tacı kabul eden, ‘ana gibi yar olmaz’ diyen, anneye hürmeti esas alan, anneliği dünyanın en müstesna mertebesi olarak gören bir kültür ve geleneğin temsilcileriyiz. Bu anlayışla annelerimizin mutlu olması, yüzlerinin gülmesi, hayat şartlarının daha da iyileştirilmesi için önümüzdeki süreçte de kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. Baş tacımız, ilk öğretmenimiz, ilk hamimiz, sığınağımız, gücümüz olan annelerimiz, ülkemizden, milletimizden, çocuklarından hayır dualarını eksik etmesin. Ömürlerini ailelerine vakfeden, her daim hürmetlerin en büyüğünü hak eden annelerimizin, Anneler Günü’nü kutluyor; ahrete intikal etmiş tüm annelerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum” (Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan)

“Çocuklarına dürüst yaşamayı, onurlu, iyi ve ahlaklı bir insan olmayı öğreten annelere layık olmanın yolu onları senede bir gün anmak değil, hak ettikleri sevgi ve saygıyı her daim göstermek, öğrettikleri değerleri yaşatmaktır. Anneleri kutsal bilen halkımız yaşadığımız bu topraklara da anavatan adını vermiştir. Bizim için vatan bizi doğuran, büyüten ve bugünlere getiren bir anadır. Bir çocuğun nasıl annesine, babasına ve tüm ailesine karşı sorumluluğu varsa, bu topraklarda doğan bütün çocukların da en geniş ailemiz olan halkımıza ve vatanımıza karşı sorumlulukları vardır.

Bu sorumlulukların en büyüğü bu topraklarda barış içerisinde yaşamak, adalete hakim kılmak bütün kardeşlerimizin iyiliği ve huzuru için çalışmaktır. Kutuplaşmadan, ötekileştirmeden ve düşmanlıktan beslenenleri bir kenara itecek, yeniden gönül köprülerini kuracak ve hep birlikte Türkiye’nin önünde biriken bütün sorunları çözeceğiz. Annelerimize bu yıl vereceğimiz en büyük hediye huzur ve barış içerisinde bir Türkiye’dir. (CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu)

“Anne; ışığı hiç solmayan bir hayat kaynağı, yağdıkça yağan huzur ve bereket sağanağı, kavuşmakla bile dinmeyen bir hasret vahasıdır. Annelik fedakârlık numunesi, sevgi nişanesi, en iyi niyet, en görkemli insani ve manevi ziynettir. Anne ömür boyu baş tacı edilecek değerdir. Onları kırmayalım, incitmeyelim, üzmeyelim; çünkü haklarını ödememizin belki de imkansız olduğu yüksek kıymet tabii ki annedir. Tarif etmek zordur anneyi. Çünkü yaşanmakla idrak edilir. Dokunması buram buram şefkat ve merhamet, bakması da haysiyet ve hoşgörüdür. Bütün annelerimizin Anneler Günü’nü tebrik ediyor, her birine en iyi dileklerimi sunuyorum. Annelik oldukça insanlık hep var olacaktır. Başta özlemle andığım, ismi geçtiğinde kalbimin titrediği saygıdeğer annem olmak üzere vefat etmiş annelerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” (MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli)

***

Nüfusumuz 82 milyon 3 bin 882- bu sayının 22 milyon 929 bin 422’si çocuk. 2018’de bu çocukların

217’si istismara maruz kalmış- 26’sı öldürülmüş!

Son on yılda, ortalama 8 bin çocuk istismara maruz kalırken- çocuk istismarı dava sayısı da 3 kat artmış!

***

Siyasilerimizden rica ediyoruz. Kuru kuru  anneler günü mesajı yayınlayacaklarına çocuklara kötülük yapanlara karşı korkutucu cezalar getirsinler! Getirsinler ki geride kalan sapkınlara ibret olsun!

İnanın bu annelere en güzel anneler günü hediyesi olacaktır!  16 Mayıs 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2933 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Kadın Gözüyle Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri