08 Mayıs 2019, 14:23 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

İYİ Parti’den Durum Değerlendirmesi

İYİ Parti’den Durum Değerlendirmesi

İYİ Parti’den Durum Değerlendirmesi...

İYİ Parti 31 Mart yerel seçimlerinden sonra; Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk, Yardımcıları ve Yönetimi, İYİ Parti Şereflikoçhisar İlçe Başkanı Avni Yıldırım, İlçe Yönetimi ve İlçe Belediye Başkan Adayı Ercan Alıcıoğlu ile bir araya gelerek, durum değerlendirme toplantısı yapıldı.

Açılış konuşmalarıyla başlayan toplantıda, 3 Mayıs Türkçülük Günü de kutlandı.

AVNİ YILDIRIM;
İlk konuşmayı İYİ Parti İlçe Başkanı Avni Yıldırım yaptı. Yıldırım konuşmasında; “3 Mayıs’ın ilk yıldönümü 1945 senesinde o sıralarda tophanelerde, askeri cezaevinde tutuklu bulunan bir grup Türkçü tarafından örtüsüz bir masa etrafında toplanarak bir toplantı ile gerçekleştirilen ilk anma daha sonraki yıllarda ise çeşitli törenlerde kutlamalarla ve Türk Milliyetçilerinin bir geleneği haline dönüşmüştür.
Bugün Türklük belkide hiç olmadığı kadar taarruz altındadır. Örnekleri için çok düşünmeye gerek yok. Mahkemelerde kazanılmış olmasına rağmen andımızın hala okullarda okutulmasının engellenmesi bile, Ne Mutlu Türküm denilmesinden dahi rahatsızlık duyulduğunun göstergesi değil midir?
Bizlere ve çocuklarımıza Ulusal bilincimizi kodlayan, bizi Türk yapan Ulusal Bayramımızı ve Türkçülük Günü gibi sembollerimizi bir yıl daha artan bir iştahla kutlayacağız. Çocuklarımızı Türklük bilincini ve Ulusal bilincini eksiksiz öğreteceğiz. Ne Mutlu Türküm Diyene. Türkçülük Günümüzü kutlarım” dedi.

ERCAN ALICIOĞLU;
İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Ercan Alıcıoğlu; “3 Mayıs Türkçülük Günü dolayısıyla birlikteyiz. Bir Milletin genlerinde saklı olan kimlikleridir. Bu millet tarihin geçmişinde çok dara düştüğü, yok edildiği zamanlarda bile küllerinden doğmasının sebebi genlerinde saklı olan Türk Milleti kimliğidir. Dönemimizde de aşındırmaya çalışılan, zaafa düşürülmeye uğraşılan, milletimin resmi kurumlarında T.C.’yi kaldırmakla bunların olamayacağını, Türk Milleti’nin genlerinde olan bu kimliğin Orhun Kitabelerinde yazdığı gibi yazılı tarihi en eski olan millet, Türk Milleti, Türkçülük Günü, Başbuğ’a kadar devam eden sonraki süreçte bunu birey olarak bizlerin devam ettirdiği kurumsal etkinliklerin olmadığı bir dönem yaşıyoruz. İnşallah mensubu olduğumuz İYİ Parti’nin bunu başlatması ve devam ettirmesi önemli. Bir Milleti ayakta tutan hasretlerden olan bu tür etkinliklerin bizden sonraki nesillere de devam ettirilmesi ve aktarılabilmesi için önemli olduğunu düşünüyorum.
3 Mayıs Türkçülük Günü’nün mensubu olduğumuz siyasi hareketi olan İYİ Parti’mize ve Türk Milleti’ne gelecekte de hayırlara vesile olmasını ve uzun yıllar devam etmesini temenni ediyorum.”

İL BAŞKANI YETKİN ÖZTÜRK:
İKTİDARA TALİP TEK SİYASİ PARTİ KALMIŞTIR, O DA İYİ PARTİ’DİR
Son olarak İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk de bir konuşma yaptı.

“3 Mayıs Türkçülük Günü’nü Şereflikoçhisar’da anmayı düşündükleri için o gün ilçede olduklarını” belirten Başkan Öztürk; “3 Mayıs 1944 günü 10’a yakın gencin Ankara’da başlatmış olduğu günü, anma yıllardır devam ediyor. Bizlerin sayısı az olsa da kurumsal anlamda bu etkinlikler ne yazikki devlet erkanı tarafından resmi törenlere alınmasa da biz bundan onur ve şeref duyuyoruz. Bu sayıların azlığıyla, bizim hepimizin bir nişanesi ve madalyasıdır.
Bizler, Türk Milleti olarak adımızı şerefle, şanla anıyoruz. Ne yazık ki 17 yıldır gelinen süreçte, Türk Milleti adının dahi anılmaktan imtina edildiği bir süreçle karşı karşıya kaldık. Bunu sadece reye devşirmek için Milletin adını, Türk Milleti ifade edildiği günlere şahitlik ettik ama buradaki hazirun yıllardır şerefli Türk Milletimin adını anmaktan asla ve asla imtina etmemiştir. Biz ceddimizden aldığımız bu ismi Allah’a çok şükür rabbim bizleri, bu necip Milletin bayrağı altında doğmaya ve yaşamayı nasip etmiş” dedi.

Türkiye’nin 81 ilinde yüzlerce ilçede İYİ Parti’nin temsilcileri aynı programları yaptığını belirten Başkan Yetkin Öztürk, 31 Mart seçimlerinden sonra siyasetteki son gelişmeler hakkında da bilgi verdi.
“200 km yol yaparak kendilerine görev akdettikleri için sorunlar varsa bunu halının altına süpürmektense bunlarla yüzleşmeyi kendilerine bir borç bildiklerini” belirten Başkan Öztürk; “Aynı gün 13.İlçede İlçe Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Partimizin kanat önderleriyle bir buluşma gerçekleştirip durum muhakemesi yapmaktır” dedi.

“Şuanda sahada iktidara talip tek siyasi parti kalmıştır. O da İYİ Parti’dir” diyen Başkan Yetkin Öztürk; “İstanbul menşeli ve Ankara, İstanbul’da yoğun toplantılar devam ediyor. İnsanlar kendileri yaşayıp, yaptıklarıyla sınanmadan, imtihan edilmeden bazı şeyleri ne yazık ki hesabını vermek durumundalar.
Bundan 17 yıl önce rahmetli Erbakan’ın Refah Partisi’nden 52 milletvekili olarak ayrılıp, AK Parti’yi kuran mevcut iktidar; büyük ihtimalle o rakamlara yakın bir Milletvekili ile eski-yeni Milletvekilleri, Bakanların içinde bulunduğu bir oluşum doğmak üzere. Bu bayramın öncesi veya Ramazan Bayramı sonrası ete-kemiğe bürüneceği hepimiz tarafından malum. Bunun işaretleri de dün ne hikmetse; 15 Temmuz Köprüsünde intihara teşebbüs eden gençlerimiz ne hikmetse AK Parti’nin Genel Başkanları, Başbakanı veya üst yönetimi tarafından kurtarılıyor ve ne hikmetse onlara tevafuk ediyor. Dün de Davutoğlu, AKP’nin formasını giymiş bir genci köprüden intihardan kurtardı. Alt okuması uzmanlar diyorki; Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kurtarıcısı gelmiştir. Bu da Davutoğlu’dur. Bunu bu şekilde ifade ediyorlar. Tabi bundan doğacak bir sonuç yoktur. Çünkü, bizler biliyoruzki; birbirlerinin eşidir, aynısıdır. Onlar, bu millete asla ve asla bir daha kurtarıcı olup önümüze düşemezler. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın”şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından İYİ Parti İl Başkanı Yetkin Öztürk, İlçe Başkanı Avni Yıldırım’a, hem kendisinin hem de Yönetimin 31 Mart seçimlerinden dolayı yaptıkları çalışmalarından dolayı teşekkür belgesi verdi.    8 Mayıs 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 4319 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.141 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri