08 Mayıs 2019, 14:15 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Hijyene önem veriliyor

Hijyene önem veriliyor

Ramazanda Denetim sıklaştı...İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü görevlileri tarafından Ramazan Denetimleri yapılıyor.

Gıda Kontrolü Akgün Akdan ve Gıda Teknikeri Suna Kocabaş tarafından her ay rutin olarak yapılan denetimlerin, Ramazan Ayı nedeniyle artırıldığı ifade edildi.

İlçede faaliyette bulunan Unlu Mamuller, ekmek, pide, tatlı, şeker ve şekerli mamul üretim satış yerlerine yapılan denetimler sırasında; iş yerinin hijyenik olup olmadığına, personellerin kılık kıyafetine, ürünlerin tarihlerine, personellerde hijyen eğitim belgesinin olup olmadığına ve işyerlerinin ruhsatları gibi konular üzerinde durularak detaylı bir şekilde inceleme yapılıyor.

OLUMSUZ DURUMDA İDARİ PARA CEZASI UYGULANACAK
Eğer denetimler sırasında, herhangi bir olumsuz durumla karşılaşıldığı zaman önce uyarı yapılıyor sonra tekrar aynı olumsuz durumla karşılaşıldığında da işyeri sahibine, 5996 Sayılı Kanununa göre idari para cezası uygulanacağı ifade ediliyor.

RAMAZAN PAKETİ KONTROL EDİLECEK
Diğer yandan, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü görevlileri tarafından Ramazan Paketlerinin de kontrol edileceği belirtildi.

Ürünlerde, özellikle son kullanma tarihleri üzerinde durulacağı ifade edilirken ramazan paketleri hazırlanırken ürünlerin tarihleri üzerinde dikkatli olunması gerektiği vurgulandı.

Ve vatandaşların alışveriş sırasında, ambalajı bozulmuş ürünleri almamaları konusunda uyarı yapılırken ürünlerde herhangi bir olumsuzlukla karşılaşanların "alo gıda 174" hattını aramaları gerektiği kaydedildi.   8 Mayıs 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 4942 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri