08 Mayıs 2019, 14:11 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

İmam Hatip Ortaokulu’nda Bilim Fuarı

İmam Hatip Ortaokulu’nda Bilim Fuarı

İmam Hatip Ortaokulu’nda Bilim Fuarı düzenlendi...İmam Hatip Ortaokulu’nda Bilim Fuarı düzenlendi.

“Geleceğin bilim adamlarını ve mucitlerini yetiştiriyoruz” sloganıyla İlçemizdeki Okullar tarafından bu yıl TÜBİTAK Bilim Fuarları düzenleme kervanına son olarak Abdulbaki Ünlü İmam Hatip Ortaokulu da, “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı” adıyla katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan fuarın açılış konuşması proje koordinatörü Eda Akdoğan tarafından yapıldı. Akdoğan konuşmasında; “TÜBİTAK Bilim Fuarları tamamen öğrenci katılımı ve öğretmen danışmanlığında gerçekleştirilen projelerden oluşmaktadır. Bu fuarda amaç; Öğrencilerin yarışması ya da çok özgün projeler üretmesi değil bilimsel süreç basamaklarını öğrenmeleri ve öğrendiklerini uygulama fırsatı bulmalarıdır.
Bilim Fuarımızda Öğretmenlerimizin rehberliğinde, Velilerimizin destekleriyle, Öğrencilerimizin matematik, fen bilimleri, Türkçe ve psikoloji alanında hazırlamış oldukları proje ve uygulamalarını sergileyeceğiz” diyerek emeği geçenlere de teşekkür etti.

Öğretmen ve öğrencilerin bilimsel gösterilerinin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan tarafından da fuarın açılış kurdelesi kesildi.

70 Öğrencinin görev aldığı ve 30 projenin sergilendiği fuarda, Öğrencilerin projeleri protokol ve vatandaşlar tarafından ilgiyle incelendi.

  8 Mayıs 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 4313 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.156 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri