08 Mayıs 2019, 14:09 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Her yıl tekrarlanıyor

Her yıl tekrarlanıyor

Tuz Gölü'nde Dilek Feneri Festivali...

Tuz Gölü’nde Dilek Feneri Festivali düzenlendi.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Şereflikoçhisar Yerleşkesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Bankacılık ve Finans Kulübü öğrencileri tarafından Tuz Gölü’nde, Dilek Feneri Festivali düzenlendi.

Bu yıl 2.’si düzenlenen Dilek Feneri Festivalinin öncülüğünü yapan Uygulamalı Bilimler Fakültesi Öğrenci Temsilcisi Baki Kirik amaçlarının; “Dünya çapında Tuz Gölü’nü tanıtmak olduğunu, öğrencilerin sınavlardan önce stres atma fırsatı bulduklarını ve mezun olan öğrencilere hoş bir seda bırakmak olduğunu” belirtti.

Dilek Feneri Festivalini geleneksel hale getirdiklerini ve her yıl düzenleyeceklerini belirten Baki Kirik; “Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Şereflikoçhisar Yerleşkesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi  Bankacılık ve Finans Kulübü öğrencileri olarak  geleneksel hale getirdiğimiz Dilek Feneri Festivalimizi, bu yıl 2.’sini gerçekleştirdik.

Amacımız; Yaklaşan sınav haftası öncesi Üniversite Öğrencilerimize ilçemizde stres atma fırsatı bulabilmeleri, mezun olan arkadaşlarımıza hoş bir seda bırakabilmek ve  açıkçası ilçemizin dünya çapındaki güzide Tuz Gölü’nü  tanıtmak olduğu için  her yıl  Üniversite Öğrencileri olarak Tuz Gölü kenarında Dilek Feneri uçurmaya devam edeceğiz.

Bu etkinlikte, bizlere her türlü desteği sağlayan  İlçe Belediye Başkanı Memiş Çelik’e, ilçemizin kıymetli esnaflarından Naci Peçenek ağabeyimize ve  Yasin Soyer kardeşimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Diğer yandan düzenlenen festivalde Öğrenciler; oyunlar oynayıp, halaylar çektiler, çıplak ayakla Tuz Gölü üzerinde yürüdüler.

Tuz Gölü üzerinde karanlık çökünce de Dilek Feneri uçuran öğrenciler, festivalin keyfini çıkardılar.


    8 Mayıs 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 5293 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.156 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri