01 Mayıs 2019, 17:27 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Çelik Muhtarlarla görüştü

Çelik Muhtarlarla görüştü

Çelik Muhtarlarla görüştü...

Belediye Başkanı Memiş Çelik, Merkez ve çevre Mahalle muhtarlarıyla bir toplantı yaptı.

AK Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan’ın da katıldığı toplantıda önce konuşmalar yapıldı daha sonra da muhtarlar sorunlarını ve sıkıntılarını dile getirdi.

Açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Memiş Çelik; ”Birincisini gerçekleştirdiğimiz Muhtarlar toplantısıdır. Öncelikle 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde yeniden seçilen mahallesine hizmet etmek için seçilen siz değerli muhtarlarıma hayırlı olsun. İnşallah 5 yıl süre zarfında yapacağınız hizmetlerin Mahallenize ve İlçemize hayırlara vesile olmasını diliyorum. Hepinizi kutluyorum.
Bizler hizmet etmek için seçildik. Gerçekten kutsal bir göreve seçildiniz. Mahalle sakinlerinizin ve ilçe halkımızın bizlerden çok büyük beklentileri var. Bizler, 24 saat gerekirse kendimizi halka adamış, seçilmiş kişileriz. Yükümüz ağır. Gerçekten güzel hizmetler yapacağımıza hep beraber inanıyoruz.       
İlçemizin ve mahallelerimizin yıllarca biriken sorunları var. Sorunlar, talepler sınırsız ama imkanlar sınırlı. İmkanlar ölçüsünde sizlerde, bizlerde hemşehrilerimize hizmet etmek için azami gayret edeceğiz. Yaklaşık her birimiz 3 aylık bir süre zarfında seçim kampanyası düzenledik. Çalıştık, yorulduk. Karşılığını da 31 Mart akşamı aldık. Bundan sonra hizmet zamanı. Bugünden itibaren bütün vaadleri yerine getirmek için çalışmalara başladık. Biz bundan sonra koordinali ve istişare içerisinde bütün çalışmalarımızı gerçekleştireceğimize söz verdik.
Biz bundan sonra 2.,3., ve 4., olmak üzere bu toplantının devamını getireceğiz. Bugün burada, her bir mahalle muhtarımız mahalleleriyle ilgili A’’dan Z’ye ne sorunları varsa liste halinde bize bir dosya versin. Elimizin altında sorunlarla ilgili bilgi, belge olursa planlarımızı bu doğrultuda gerçekleştireceğiz. Yani biz bugüne kadar ne söz vermişsek halkımıza, milletimize ne söz vermişsek elimizden geleni yapacağız. Güçlü bir ekibimiz var.
İlçeyi bir adım öne nasıl taşıyabiliriz? Onun gayreti içinde olacağız. İnşallah hep birlikte güzel çalışmalara imza atacağız.” dedi.

İlçe Başkanı Erkan Seyhan; “31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde memleketine, ilçesine ve mahallesine hizmet etmek için yetki alan sizlere Allah'tan muaffakiyetler diliyorum.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’de muhtarlara en çok önem ve yetkiyi veren lider olmuştur. Bizde bu ilçedeki Onun temsilcileri olarak 24 saat hizmetinizdeyiz. Gönül istiyorki her işler yapılsın. Ama bazı işlerin yasal prosüdürü var, bütçesel boyutları var. Ama yine de bizler 24 saat emrinizdeyiz. Cumhurbaşkanımızda söylüyor ya, Belediye Başkanları ve Kaymakamlar muhtarların emrinde diyor. Bunu diyen bir lider varken İlçe Başkanları da tabiki emrindedir. Bir telefon kadar yakınınızdayız.”şeklinde konuştu.

Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kargın da;”Biz 3 dönemdir Belediye Başkanlarından tabiki hizmet aldık. Yeterli mi? Tabiki değil. Biz hizmetleri mahalle sakinlerimiz için istiyoruz. Biz hizmeti alamadığımız zaman mahalle sakinleri faturayı muhtarlara kesiyor. Özellikle Belediye Başkanı ve İlçe Başkanımdan rica ediyorumki, bizleri de gözetin. Elinizden geleni yapacağınıza eminim.
Ben 3 dönemdir bir Muhtarlar Derneği yerini alamadım. Bu toplantıda muhtarlar yerini istiyoruz. Muhtarlar derneğinin halkın görebileceği ve bütün muhtarların birarada olacağı bir yer istiyoruz. Bu isteğimizi lütfen değerlendirin.” dedi.

Konuşmalardan sonra Muhtarların sıkıntılarını ve taleplerini dinleyen Başkan Çelik, gerekli notların alındığını belirterek sıkıntıların ve taleplerin mutlaka değerlendirileceğini söyledi.

Toplantı, günün anısına çekilen fotoğraf ile sonlandırıldı.


   2 Mayıs 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 4874 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.141 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri