01 Mayıs 2019, 17:21 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Tuz Araştırma Merkezi’nin adı değişiyor

Tuz Araştırma Merkezi’nin adı değişiyor

Tuz Araştırma Merkezi’nin adı değişiyor...


Tuz Araştırma Merkezi’nin adı değişiyor. Mehmet Aslan’ın adı verilecek.

Şereflikoşhisar Berat Cömertoğlu Meslek Yüksekokulu’nun Aksaray Üniversitesine bağlı olduğu dönemde oluşturulan “Mehmet Aslan Tuz Araştırma Merkezi”’nin adı, İlçemizdeki yüksekokulların Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ne bağlanmasının ardından değiştirilmiş ve binanın üzerine Yıldırım Beyazıt Üniversitesi yazılmıştı..

Oysa oluşum sırasında ve dönemin Belediye Başkanı Hakverdi Altuğ’un girişimleri ile Antalya’da ikamet eden Devekovanlı Hemşehrimiz İslam Aslan, babasının adının bir bölüme verilmesi şartıyla 500 bin lira bağışta bulunmuştu.

Bağışla ilgili haber gazetemizde şu şekilde yeralmıştı:
Aksaray Üniversitesine bağlı olarak eski Bölge Trafik İstasyonu binasında açılması düşünülen Tuz Araştırma Merkezi’ne Mehmet Aslan’ın adının verileceği öğrenildi.

Şereflikoçhisar Fakülte ve Yüksek Okul Yaptırma ve Yaşatma Derneği’ne 500 bin lira bağışta bulunan hemşehrimiz Devekovanlı İslam Aslan’ın, bağışı yaparken herhangi bir bölüme babasının adının verilmesini şart koştuğu ifade edildi.

Dernek ve Ticaret Odası Başkanı Yasin Tekin, İslam Aslan’ın yaptığı 500 bin liralık bağışla hem 4 yıllık Yüksekokul’un eksikliklerinin tamamlanacağını hem de eski Bölge Trafik İstasyonu binasının onarılarak Tuz Araştırma Merkezi’ne dönüştürüleceğini belirterek; “imzalanan bağış protokolü kapsamında bu merkeze Mehmet Aslan’ın adının verileceği kararlaştırıldı” dedi.

BAĞIŞ DERNEK HESABINA AKTARILDI
İslam Aslan isimli hemşehrimizin Yüksekokul binasına 500 bin lira yardımda bulunduğu haberinin gazetemizde ve gazetemizin web sayfasında yayınlanmasının ardından çoğu olumsuz çok farklı yorumlar geldi ve “bağışın sözde kalacağı, hiç bir zaman gerçekleşmeyeceği” iddia edildi.

Buna karşılık 500 bin liralık bağışın İslam Aslan tarafından derneğin banka hesabına aktarıldığı bizzat dernek başkanı Yasin Tekin tarafından teyit edildi.

Eski Belediye Başkanı Hakverdi Altuğ, Mehmet Aslan’ın isminin kaldırılmasından sonra üniversite nezdinde girişimlerde bulunduğunu belirtti ve 25.04.2019 tarihinde Üniversite Senatosu’ndan bu binanın adının Mehmet Aslan Sosyal Politikalar Uygulama Araştırma Merkezi olarak değiştirilmesine ilişkin karar çıktığını ifade etti.
     2 Mayıs 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2422 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.422 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu