01 Mayıs 2019, 16:50 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Başıboş köpeklere önlem alınmayacak mı?

Başıboş köpeklere önlem alınmayacak mı?

Başıboş köpeklere önlem alınmayacak mı?...


Başıboş köpeklere önlem alınmayacak mı?

İlçe Merkezindeki başıboş köpekler, artık insanlara saldırmaya başladı.

Gün geçmiyor ki yolda yürürken köpekler karşımıza çıkmasın. İlçemiz sokaklarında yürürken artık korkar hale geldik ve insanlarda “heran köpeklerle karşılaşabilir miyiz?” sorusu akıllarda yer etmeye başladı.

CUMARTESİ GÜNÜ KÖPEKLER SALDIRDI
Ve en son Cumartesi Günü de, 4-5 köpeğin  yolda yürüyen insanlara saldırdığı duyumları alındı.

Aynı gün Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Zeynep Görgülü de, 4-5 köpeğin saldırısına uğrayanlardan oldu.

Olay, Cumartesi Günü eski Garanti Bankası’nın önünde meydana geldi. 

Bankanın önünde 4 köpeğin yattığı, bir köpeğin de ayakta durduğu saatte kargoya giden Zeynep Görgülü, köpeklerin yanından geçmeden park eden araçların arkasından yoluna devam ederken 4-5 köpek havlayarak Görgülü’nün önüne geçtiler ve üzerine doğru yürüdüler.

Görgülü’de, kaçmayarak köpekleri elindeki sert cisimle kovmaya çalışırken deyim yerinde ise mücadele ederken köpekleri kendisine saldırmadan uzaklaştırdı.

PEKİ YA YARALASALARDI!
Görgülü, korkmadan köpeklerle mücadele ederek kendisini yaralamadan korumuş. Ya koruyamasa da 4-5 köpek yaralasaydı ne olacaktı?

Bu köpekler, küçük bir çocuğa saldırmış hatta yaralamış da olabilirlerdi?! Ve aynı köpekler, o gün kim bilir kaç kişiye daha saldırdılar?!

Başıboş köpekler yoğun şekilde İlçe içinde dolaştığı sürece her gün karşılaşılabilir ve istenmeyen sonuçlar meydana gelebilir.

BAŞKAN ÇELİK KONUYLA İLGİLENECEK Mİ?
Uzun zamandır İlçemiz merkezinde ve tüm mahallelerinde başıboş köpekler dolaşıyor. Bu konu daha önce de gündeme gelmiş, başıboş köpeklerle mücadele konusunda ilgililer göreve davet edilmişti.

Köpekler artık insanlara saldırma düzeyine kadar gelmişse, Şereflikoçhisar köy statüsüne kadar inmiş demektir.  Çünkü, köpekler daha çok “köylerde (çevre mahallelerde) görülür” diye bilinir.

Konuyla ilgili Belediye Başkanı Memiş Çelik’e sesleniyoruz; “Şereflikoçhisar merkezinde ve mahallelerinde cirit atan hatta insanlara saldıran köpekler konusunu değerlendirerek insanların korku ve endişelerine son verecek misiniz?

Ve Belediye Başkan Adaylığı sürecinde açıkladığınız projeler arasında, “Köpek barınağı yapacağız” demiştiniz. Söz konusu projeyi ne zaman uygulamayı düşünüyorsunuz?

Ve hem İlçe Merkezinde hem de mahalle aralarında görülen köpeklerin, Belediye’ye ihbar edilmesi için herhangi bir “Alo hattı” açmayı düşünüyor musunuz?”


    2 Mayıs 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2315 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.141 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu