24 Nisan 2019, 15:23 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Çocuklar geleceğimizin güvencesidir

Çocuklar geleceğimizin güvencesidir

23 Nisan coşkuyla kutlandı...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun.

Atatürk Diyor ki; “Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.”


Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99.Kuruluş yıldönümü, tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

ÇELENK SUNMA
Kutlama programı ilk olarak Hükümet Konağı bahçesindeki Atatürk büstüne çelenk sunma ile başladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan tarafından çelenk sunulmasından sonra çelenk sunma programı, Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

KUTLAMA PROGRAMI;
Çelenk sunma töreninden sonra kutlama programını icra etmek için TOKİ İlkokulu/Ortaokulu’na geçildi.

TOKİ İlkokulu/Ortaokulu Öğretmen ve Öğrencileri tarafından hazırlanan program, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşma 6/B öğrencisi Sena Güner tarafından yapıldı. Güner konuşmasında; “Bugün 23 Nisan 2019. Yani Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 99.açılış yıldönümü.
Bu millet ve bu vatan için önemli bir dönüm noktasıdır 23 Nisan. Bu milletin gerçek sesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş tarihidir 23 Nisan. Ulusumuzun egemenliğinde önemli bir basamaktır 23 Nisan. Tabii bir de biz çocukların bayramıdır 23 Nisan.
Atatürk, çocukları çok seven, onlara değer veren bir liderdi. Ülkenin gelişip yükselmesinin çocukların iyi şekilde yetiştirilmesiyle sağlanabileceğine inanır, bu nedenle de milli eğitim işleriyle yakından ilgilenirdi.
TBMM’nin açılması, çocuklarımızın daha özgür bir ortamda yaşamasını, gelişmesini ve eğitim görmesini sağlayacaktır. Kurtuluş Savaşında kararlıca canlarını verenler, bunu vatanlarının geleceği için yapmışlardı. Bu memleketin geleceği de çocuklar değimliydi? Onun için Atatürk; “Bu Bayramı Türk çocuklarına armağan ediyorum” diyerek TBMM’nin açılış sevincini çocuklarla paylaşabilme yüceliğini gösterdi.
Bu nedenle, 23 Nisan bir anlamda; “Çocuk Bayramı” olarak gelenekleşti, töre halini aldı. Fakat biz, milletçe sevincimizi başkalarıyla paylaşabildiğimiz zaman mutlu olabilecek bir yapıya sahibiz. Ulusal Egemenlik sevincimizi, tüm dünya çocuklarına da tattırabilmek için her 23 Nisan’da dünyanın birçok Ülkesinden çocuklar törenlerimize çağırılmaktadır. Bayramımız bir anlamda dünya çocuklarının ortak şenliğine dönüşmektedir. Bu arada Türk çocukları da, yaşamaktadır.
Bu duygu ve düşüncelerle hepimizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum”dedi.

Konuşmadan sonra program sırasıyla; 5/A sınıfı öğrencisi Hira Nur Şahan’ın “Sakarya Türküsü” adlı şiir okunması, 5/B sınıfı öğrencisi Ecrin Kestel tarafından müzik dinletisi ve 1/B sınıfı öğrencileri tarafından da “Damat Halayı” isimli gösteri sergilenmesiyle devam etti.

1/ A sınıfı öğrencisi Elif Kara tarafından “Dünya Çocuk Bayramı” adlı şiiri okumasına müteakip 3/B sınıfı öğrencileri tarafından “Yatcaz Kalkcaz” adlı gösterilerini sergiledi.

2/A sınıfı öğrencileri tarafından “Zeybek Yarımhava” adlı gösterilerini sergiledikten sonra 1/A sınıfı öğrencisi Elif Naz Koçak tarafından da “23 Nisan” adlı şiir okundu.

Daha sonra program sırasıyla; 3/A sınıfı öğrencilerinin “Reyhani” adlı gösterileri ile 4/B sınıfı öğrencilerinin “Keklik” adlı gösterilerini sergiledi ve 4/A sınıfı öğrencisi Efe Şahin tarafından 23 Nisan adlı şiiri okundu.

7/A sınıfı öğrencisi Zeynep Topalfakıoğlu tarafından Atatürk ile ilgili anıyı okumasından sonra 2/B öğrencilerinin “Türkiye” adlı gösterilerinin sergilenmesine müteakip hazırlanan program sona erdi.


  25 Nisan 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3400 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Kabotaj Bayramı bile bundan kalabalık bir toplulukla kutlaniyordu
mahmut
fotoğrafa bakılacak olursa 23 nisan çelenk programı tam bir facia kimse yok Allah'tan siyasi partiler ve öğrenciler var yoksa meydan boş kalacak miş
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.156 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri