24 Nisan 2019, 15:08 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Makamlar öğrencilere devredildi

Makamlar öğrencilere devredildi

Makamlar öğrencilere devredildi...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99.yıldönümü nedeniyle, hem Kaymakamlıkta, hem de Belediye’de makamlar öğrencilere devredildi.

22 Nisan Pazartesi günü eş zamanlı olarak saat 14.00’da Kaymakam Sedat Yıldırım koltuğunu temsilen Recep Efe Yıldız’a devrederken, Belediye Başkanı Memiş Çelik de koltuğunu temsilen Berke Alptekin’e devretti.

KAYMAKAM RECEP EFE
Kaymakam Sedat Yıldırım, kısa bir süreliğine koltuğunu Zafer İlkokulu’ndan 4-D öğrencisi Recep Efe Yıldız’a teslim etti.

Koltuğunu devretmeden önce kısa bir konuşma yapan Kaymakam Sedat Yıldırım; “23 Nisan 1920 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi açıldıktan sonra 19 Mayıs 1919’da başlayan kuruluş ve kurtuluş savaşımız, Ankara merkezli ve düzenli ordularla yapılmaya başlamış. 30 Ağustos Zafer Bayramından sonra da düşman yurttan kovulmuş, gönderilmiş. 29 Ekim 1923 tarihinde de Cumhuriyetimiz ilan edilmiş. Hem Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının hem de Cumhuriyeti’nin 100.yılına çok yakınız. İçerde ve dışarıda düşmanlara büyük sıkıntılara rağmen Cumhuriyetimizi 100 yaşına doğru taşımanın huzuru ve mutluluğu içerisindeyiz.
Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Atatürk, TBMM’nin açılışını ve çocuk Bayramını Dünyanın diğer Ülkelerinde görülmediği şekliyle geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza armağan etmiştir.
Bizlerde bir zamanlar öğrenciydik. Buradaki arkadaşlarda öğrenciydi. Onlar bu görevleri kendi büyüklerinden devraldılar. Biz de onlardan devraldığımız koltukları, yeri ve zamanı geldiği zaman böyle çocuklarımıza emanet edeceğiz. Bugünde ben Şereflikoçhisar Kaymakamlığı’nı, Recep Efe çocuğumuza, temsili olarak devredeceğim. Kısa bir sürede olsa İlçenin Kaymakamı olacak” dedi.
Yıldırım, konuşmasından sonra koltuğunu kısa bir süreliğine Kaymakam Recep Efe Yıldız’a devretti.
Koltuğu devralan Kaymakam Recep Efe Yıldız da; “İlk önce 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun. Şereflikoçhisar’la ilgili değişiklikler yapmak istiyorum. Okullara; kantin, spor salonu yaptırmak istiyorum. Özel yüzme havuzları yaptırmak istiyorum. Öğretmenlerimize özel maaş vermek istiyorum” dedi.

Öğrencilerle ilgili olarak düşüncesini belirten Kaymakam Recep Efe Yıldız; “Arkadaşlarımı seviyorum. Onlar için bir düşüncem var. Çok iyiler.”

Okul Servislerinde olan sıkıntıya da değinen Kaymakam Recep Efe Yıldız; “Öğrenciler yerlerine oturacak. Ayakta gitmeyecek. Sıra sıra inip, binecekler” şeklinde konuştu.

Zile basarak görevliden misafirlere çay ikram etmeyi de ihmal etmeyen Kaymakam Recep Efe Yıldız,  kendisine bu görevin verilmesinden dolayı mutlu olduğunu da ifade etti.

Kaymakam Sedat Yıldırım, temsili olarak yerini aldığı kaymakam Recep Efe’ye ve Öğretmenlerine hediye vererek töreni sonlandırdı.

Belediye Başkanı Memiş Çelik’in de koltuğuna, TOKİ 4.sınıf öğrencisi Berke Alptekin’e devretti.

İlçe için yapmak istediği projelerini söyleyen Belediye Başkanı Berke Alptekin’e, Memiş Çelik de, günün anısına bir hediye vererek, devir teslim törenini sona erdirdi.   25 Nisan 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3280 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri