24 Nisan 2019, 15:04 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Karşılıklı ziyaretler devam ediyor

Karşılıklı ziyaretler devam ediyor

Romanya ve Letonya’dan konuklarımız var...


Yavuz Sultan Selim Fen Lisesinde yürütülmekte olan Zwischen den Kulturen ( Kültürlerarasında) adlı Erasmus + KA229 ( Okul Ortaklıkları) projesinin 2. Hareketliliği ilçemizde Romanya ve Letonya’dan gelen öğrenci ve öğretmenlerle başladı.

Salı günü Şereflikoçhisar’a gelen Romanya ve Letonya’dan 10 öğrenci ve 6 Öğretmen, Şereflikoçhisar’daki koordinatör Almanca Öğretmeni Kenan Sağlam ile birlikte bir hafta yoğun bir programla Ülkemizi, Şehirlerimizi, Şereflikoçhisar’ı ve Kültürümüzü öğrenecekleri belirtildi.

Öğretmen ve Öğrenciler, ilk etkinlik olarak 23 Nisan programına katıldılar. Büyük bir hayranlıkla izledikleri 23 Nisan programından sonra projenin yürütüldüğü Yavuz Sultan Selim Fen Lisesinde, ilçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılganın da katılımlarıyla onurlarına verilen ve sadece Türk Yemeklerinden oluşan lezzetleri tatdılar.

Salı günü Tuz Fabrikasını ve Tuz Gölünü ziyaret eden Öğretmen ve Öğrenciler, Çarşamba gününden itibaren de proje çalışmalarına başladılar.

Şereflikoçhisar’da proje çalışmalarının ardından Kapadokya, Konya ziyaretlerinin de olacağı belirtilirken son duraklarının İstanbul olduğu ve İstanbul gezisinden sonra da kendi Ülkelerine Salı günü tekrardan dönecekleri ifade edildi.

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞܒNÜ ZİYARET ETTİLER
Romanya ve Letonya’dan gelen Öğretmen ve Öğrencilerden oluşan 16 kişilik grup, İlçemiz koordinatörü Kenan Sağlam ve Okul Müdürü Ahmet Yüksel ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan’ı ziyaret ettiler.

Uğur Atılgan yaptığı hoş geldin konuşmasında; “Sizleri burada görmekten çok mutluyuz. Ülkemize ve İlçemize hoş geldiniz. Geçmiş aylarda sizlerde bizim Öğretmen ve öğrencilerimizi misafir ettiniz. Bizler de sizleri misafir ediyoruz.
İlçemizde; 5700 Öğrencimiz, 582 Öğretmenimiz görev yapmaktadır. Sizlere konuk olan Öğretmenlerimiz ve Öğrencilerimiz sizlerden okullarınızdan çok memnu kalmışlar. Ülkemizin doğal güzelliklerle çevrili güzel yerleri var. Tabi vakit yetmiyor. Sizleri burada misafir etmek isterdik doğal güzellikleri görmeniz için. Ama imkânlar el verdiğince sizleri bir hafta misafir edeceğiz.
Türk Milleti olarak barışçıl, insancıl ve bütün dünya insanlarını seven bir milletiz. Tabi Ülkemizde bir çok görülecek yerler var. İstanbul’a zaten gideceksiniz. Sizleri Ülkemize her zaman bekleriz” dedi.
Yabancı misafirler adına konuşan Proje Koordinatörü de; “Bizleri çağırdığınız için, bizleri ziyaret ettiğiniz için çok çok teşekkür ederiz. Bizim için büyük bir onur.
Erasmus programıyla buraya geldik. Geldiğimiz günden bugüne kadar kendimizi bir misafir gibi değil sanki Ülkenin bir parçasıymış gibi hissettik, bir aile gibi hissettik. Gerek yolda karşılaştıklarımız, gerek öğrenciler, gerek aileler, öğretmenler bizlere bir yabancıymış gibi değil de her zaman buradaymışız gibi davrandılar. Bundan dolayı da çok teşekkür ederiz” dedi.

Karşılıklı olarak yapılan konuşmalardan sonra yöresel türküler söylendi, konuklara kahve ve çay ikram edildi.

Atılgan’a ziyaret, günün anısına çekilen fotoğraf ile sonlandırıldı.


  25 Nisan 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1009 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu