17 Nisan 2019, 14:33 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Öğrenciler hünerlerini sergiledi

Öğrenciler hünerlerini sergiledi

Okullar Tarafından Mesleki Tanıtım ve Yönlendirme Fuarı Düzenlendi...


Okullar Tarafından Mesleki Tanıtım ve Yönlendirme Fuarı Düzenlendi.

İlçemizde, her yıl düzenlenen “Mesleki Tanıtım ve Yönlendirme Fuarı”, bu yıl da gerçekleştirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizesi ile İlçemizde bulunan Meslek Okullarının Öğretmenleri ve öğrencileri ile birlikte hazırlanan eserler, programa katılanlara tanıtıldı.

İl Milli Eğitim Şube Müdürlerinin de katıldığı fuarın açılış kurdelesi; protokol tarafından kesildikten sonra program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Günün Anlam ve Önemini belirten konuşma İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan tarafından yapıldı. Atılgan konuşmasında; “Her yıl yaptığımız bu fuarın en önemli sebebi, meslek liselerine ilgi ve alakayı çekmek ve öğrencilerimize meslek liselerini tanıtmak, ailelerimize tanıtmak, alan seçiminde onlara yardımcı olmaktır. Emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum.
Bir Ülkenin gelişmesi, muasır medeniyetler seviyesine çıkması için İhracatın artması, fabrikaların kurulması, bu fabrikalarda yetişmiş eleman istihdam edilmesi arzu edilmektedir. Bunun için Meslek Liselerini çok önemsiyoruz. Bakanlığımızda son yıllarda çok önemsiyor. 2023 vizyon programında da, meslek liseleri ile alakalı da önce 10.sınıfta alan seçiliyordu, şuan 9.sınıfa inecek. İlkokullarda ise not sistemi kalkarak, çocuğun ilgi ve alakası boyutunda meslek liselerine yönlendirme çalışmaları başlatılacak.
İlçemizde 5 tane Mesleki lisemiz var. Bu meslek liselerinde toplam 562 öğrenci okumaktadır. Bunu liselerde okuyan öğrenci sayımıza entegre ettiğimizde %32’ye tekamül ediyor. Bunun artmasını istiyoruz canı gönülden. Yakın zamanda ilçemizde, OSB kurulacak, çalışmalar başladı. Kurulduktan sonra oradaki ihtiyaca göre, fabrikalar kurulacak. Hangi alanlarda ihtiyaç duyulursa o alanlarda biz bölümler açmayı planlıyoruz” dedi.

Tuz Gölü Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından folklor gösterisinin ardından da katılımcılar arasında fuar alanı gezildi.

Öğretmen ve öğrenciler tarafından hazırlanan eserler, katılımcılar tarafından beğenilirken kendilerine de başarılar dilendi.


   18 Nisan 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1209 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


mesleki tanıtım fuarı düzenleniyor salonda hiç kimse yok. ne biçim bir fuar bu
Gossarli
Kaymakam ilçe milli eğitim müdürü ne soruşturma mi açmış şaşirilacak bir durum sucu neymiş acaba
üz zeyir
sayın müdür, hakkınızda kaymakamlık tarafından bir soruşturma açıldığı söyleniyor doğru mu bu söylenilenler? sizden açıklama alabilirmiyiz?
Gissarli
Müdür hangi soruya cevap verdi ki bunlara cevap verecek.
Veli
Vali ilçeye gelir fen lisesi öğrenciler valinin önüne geçer biz açız der. Vali kaymakam bey ilğilenecek der oda müdüre sevk eder müdür ne yapar bilemedik ama ögrenciler apar topar kaydını başka şehirlere aldırır. Allah kimseyi açlık ile imtihan etmesin
öğrenci velisi
şimdi sormak istiyorum sayın müdüre; en son bir köy okuluna ne zaman ziyarete gittiniz? ortalama ayda kaç gün Ankaraya gidiyorsunuz hangi amaçla?, ilçe merkezindeki okulları ziyaret ediyormusunuz?, okullardaki öğretmen ve öğrencilerin problemleri ile alakalı bilginiz oluyor mu? ilçemizin en seçkin öğrencilerinde oluşan fen lisesinden öğrenciler ayrılıp neden şehir dışına gidiyor araştırdınız mı? şu ana kadar kaç öğrenci fen lisesinden ayrıldı? bu konularla alakalı bilgilendirme yapabilirmisiniz?
böyle gelmiş böyle gider
bu ilçe böyle böyle bitti göstermelik işler yapılır asıl önemli olan işler yapılmaz liyakat sahibi insanlar yönetime geçmeli bakan gelmiş adam agzını açıpda demiyorki bu ilçeye emanet doktor geliyor saat ücretli öğretmen çalıştırıyoruz gerekirse buraya özel yasa maddesi çıkarın bizi kurtarın demiyor çünki neme lazım şimdi birde sorun çıkarayımda arımaz başımı agrıtayım nasıl olsa halk hasta olunca ankaraya aksaraya gidiyor egitimide s... et bunun vebalini çekersiniz ağalar
Hakan
Adı fen lisesi.İlçenin en iyi öğrencileri oraya gidiyor.Öğretmeni olmayan ücretlilerle eğitim veren bir okul.Yazık oluyor çocuklara.İlçede fen lisesinden daha iyi fiziki şartları ve öğretmen kadrosu olan okullar var.Veliler tercih yaparken fen lisesi takıntısından kurtulurlarsa bu iş düzelir.Fen lisesindeki kadroyu alalım endüstri meslek lisesine verelim.Bakalım kaç öğrenciye üniversite kazandıracaklar :)Endüstrinin kadrosunu fen lisesine verelim bakalım üniversite kazanma oranı ne olacak. Demem o ki çocukları yarış atı yapmayın.Fen lisesi men lisesi hepsi hikaye.Eskiden fen lisesi mi vardı?Endüstriden düz liseden ticaretten imam hatipten hukuk tıp kazanan çocuklar vardı.Ben eğitimde gericiyim.Eskiye dönülmesi lazım.Eğitimde yapılan her reform eğitime vurulan bir darbedir.
veli
fen lisesinden çocuğum var hala fen lisesinde öğretmen sorununu çözemediler. hala dersler ücretli öğretmenler giriyor diğer çocuğum ilk okula gidiyor öğretmen bulamadılar 2 yıllık mezunu öğretmen olarak verdiler 2 yılda 4. öğretmen. sonra gidip kurdela kesin siz. tayin isteyip gideceğim artık başka çaresi kalmadı
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu