17 Nisan 2019, 14:25 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

CHP İlçe Yönetiminden açıklama

CHP İlçe Yönetiminden açıklama

Seçimlerdeki başarısızlık örgütümüze yüklenemez...


CHP ilçe Yönetimi: Seçimlerdeki başarısızlık örgütümüze yüklenemez.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada; “seçimlerdeki başarısızlık örgütümüze yüklenemez” dedildi.

Yönetim Kurulu adına M. Celal Ünsal imzasıyla yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

"Değerli hemşerilerimiz
31 Mart Yerel Seçimleri’ni huzur içinde gerçekleştirmek için sağduyu ile hareket eden Şereflikoçhisar halkına, siyasi parti yöneticilerine, özverili gayretlerini esirgemeyen başta ilçe kaymakamımıza, ilçe Seçim Kurulu başkan ve üyelerine, güvenlik güçlerimize teşekkür ediyoruz.

Şereflikoçhisar halkı yerelde yöneticilerini seçmek üzere özgür iradesini ortaya koyarak tercihlerini yapmışlardır. Ortaya çıkan sonuçlara herkes saygı duymak zorundadır. Halka rağmen hiç kimsenin siyaset yapma şansı yoktur.

Seçimlerdeki başarısızlığın sorumluluğunu Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü’ne ve sosyal yardım alan vatandaşlarımıza yüklemek hiç kimsenin haddi değildir. Hele hele sosyal yardım alan halkımıza yüklemek onlara yapılan çok büyük bir hakarettir. Sanırız bunu yapanlar aday olduklarının bilincinde bile değillerdir. İlçe halkımızın ortaya koyduğu iradeyi beğensekte, beğenmesekte saygı göstermek zorundayız. Demokrasi aynı zamanda hazmetme kültürüdür. Başarısızlığını sosyal yardım alan vatandaşlarımıza yükleyen şahsiyetin halkımızdan derhal özür dilemesini bekliyoruz.

Ayrıca memleketi yönetmeye talip olanların özgüvenli, yürekli ve inançlı olmaları gerekir. Hiç kimse kendi başarısızlığını başka siyasi partilere ve ilçe halkına mal edemez. Zayıf, cılız, kendine güveni olmayan, başkalarını basamak yaparak bir yerlere gelmek isteyen şahsiyetler suçlu ararlar. Siyaset suçlu aramak değil insanları ikna etme sanatıdır. Başarısız olan insanlar aynaya bakacak ve biz nerede yanlış yaptık diye kendilerine soracaklardır.

Aynı şekilde Memleketi yönetmeye talip olan insanlar seçimleri kaybettiğinde kimseleri suçlamayacak veya kazandığında şımarmayacak şekilde sağlam karakterli olmalıdır.

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis’i listemizde 2. sıradaki arkadaşımızı 34 oyla kaçırdık. Ama biz kimseleri suçlamıyoruz. Daha fazla çalışmamız ve daha çok insanı ikna etmemiz gerektiğini düşünüyoruz. Bu sonuçtan bu dersi çıkarıyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü olarak 31 Mart Yerel Seçim sonuçlarının ülkemize Ankaramıza ve ilçemize hayırlı olmasını diliyoruz. Hizmet noktasında hep birlikte fedakarca gerekli olan çalışmaları yerine getirerek dün olduğu gibi bugün ve yarında Şereflikoçhisar halkının hizmetinde olacağız. Hepinize saygı ve sevgilerimizle."


  18 Nisan 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1058 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


ANKARALI KEMAL
Siyaset veya particik kisa dönem degil uzun vade ve devamlilik istiyen bir calismadir.Bu calismalari yürüten kisilerin gecmislerinin Temiz güvenilir insanladan secilmesi cok önemlidir.eski belediye zmaninda alinan sosyal bir yardimin CHP li belediyede de devam edilecegini anlatilmali.
Delege secimi köylerden,basliyarak ilcede esnaf ve egitim düzeyi yeterli olan sahsiyetler tercih edilmli,ilce teskilati bir siyasi egitim alani durumuna getirilmeli,üyeler bir birlerini tanimali,ilcede belli araliklarla seminer benzeri bilgilendirler yapilarak üyelerin insana hitab etme insan iliskilerinin becerileri gelistirilmeli.CHP sereflikochisar ilcesi vatandasin her alanda partili olsun olmasin halkin yaninda olmali,partili avukatlar her an üyelerin sorunlariyla ilgilenmeli,yani sereflikochisar CHP ilcesi cekim merkezi ola Bilir.
ilce zamaninda acik olmali ilce vakit gecirecek yer degil siyasal sorunlarin konusuldugu yer olmali.
Sayin Besir Baydar gibi sahsiyetlerden Zaman,zaman görüs istebilir
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu