17 Nisan 2019, 14:14 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

166 Büyükbaş hayvan icra marifetiyle satılacak

166 Büyükbaş hayvan icra marifetiyle satılacak

166 Büyükbaş hayvan icra marifetiyle satılacak...


İlçemiz Büyükdamlacık mahallesinde özel bir çiftliğe ait çeşitli ırklardan 166 büyükbaş hayvan mal sahibinin borçları nedeni ile icralık oldu.

Hayvanlar 2 Mayıs Çarşamba günü değerinin yüzde 50’si olan açılış fiyatıyla açık arttırma usulü ile satılacak.

İcraburada.com’da yayınlanan şartnameye göre; tarım, hayvancılık, süt ve süt ürünleri alanında faaliyet gösteren özel bir şirkete ait toplam 166 büyükbaş hayvan icralık oldu. 2 Mayıs Perşembe günü Şereflikoçhisar İcra Dairesi tarafından satışa çıkacak olan büyükbaş hayvanların, değerinin yüzde 50’si olan açılış fiyatıyla açık arttırma usulünde satılacağı bildirildi.

Siteden alınan bilgiye göre; büyükbaş hayvanların içerisinde Montofon erkek, yerli dişi, Simental dişi, Holstein dişi, DAK erkek, Sim erkek ırkı hayvan ve 10 yeni doğmuş sağlıklı hayvan bulunduğu belirtildi. Ayrıca, her birine 3 bin 500 TL ile 11 bin 700 TL arasında değer biçilen hayvanların, kulak küpelerinin de bulunduğu ifade edildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan icraburada.com Genel Müdürü Caner Çakı, “Toplam 166 çeşitli ırklarda büyükbaş hayvan icradan satışa çıkacak. İhaleye katılım sağlayacak olanların ihale tarihinde alacakları hayvanları görme fırsatı olacaktır. Bu tür ihalelere genelde aynı sektörde faaliyet gösteren ve büyükbaş hayvan yetiştirmek için tesisi bulunan kişi veya şirketlerin yoğun ilgisi olduğunu söyleyebiliriz” dedi.
   18 Nisan 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1147 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.108 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu