17 Nisan 2019, 13:44 - Anasayfa // Genç Bakış Haberi yazdır

Gösterilmesi lazım!

Gösterilmesi lazım!

"Bizim partili, sizin partili, o partili, bu partili, sağcı-solcu” ...


   “Bizim partili, sizin partili, o partili, bu partili, sağcı-solcu” türünden verimsiz ve kalıplaşmış sözleri, bırakalım ülkemiz genelini ilçemiz ve ilçemiz yöresinde de zaman zaman duyar ve tanık oluruz.


   Şimdi bu ve buna benzer takıntılı sözlerin ve her şeyi partiye-pırtıya dökme yönündeki kısır yaklaşımların, gerek ilçemizde ve gerekse ülkemiz genelindeki problemlerin köklü biçimde giderilmesine ve maddi-manevi kalkınma hamlelerinin gerçekleştirilmesine bir getirisi olur mu, elbette olmaz.

   “Bir insan başı örtülüyse şu partilidir ve şöyle bir görüşe sahiptir, başı açıksa bu partilidir ve böyle bir görüşe sahiptir. Bir insanın sakalı varsa şu partilidir ve şöyle bir düşünceye sahiptir, sakalı yoksa bu partilidir ve böyle bir düşünceye sahiptir” türünden arızalı yaklaşımların da, insani ilişkilerdeki sıhhati sağlamaya bir getirisi olur mu, kesinlikle olmaz.

   Şöyle ki, siyaseti bir ego tatminine ve kişisel çıkara dayalı olarak yapan A partisi çatısı altındaki kişiyle, B partisi çatısı altındaki kişi arasında benim düşünceme göre çok bir fark yoktur ve böyleleri farklı çatı altında gözüküyor olsalar da, aynı zihniyetin ikizleridirler.

   Ve daha da geniş ifadeyle, insan özüne uygun bir yaşam şeklinin hakimiyetini sağlama yönünde ve maddi-manevi kalkınma hamlelerinin gerçekleştirilmesi istikametinde samimi gayretleri olmayan işbirlikçi siyasilerin, farklı farklı siyasi partiler çatısı altında olmalarının çok belirgin bir farkı yoktur ve böylelerini de zihniyet ikizleri olarak değerlendirmek mümkündür!

   Dolayısıyla siyasetin üst kademelerinde bulunup da, geçim dertleri olmayanların bizlere A particiliği, B particiliği ve C particiliği oynatmalarına meydan vermemek de, bizim elimizdedir.

   Ve ülkemizde takıntılı anlayışların, particilik hesaplarının giderilmesi ve algı kireçlerinin temizlenmesi içinde birtakım gerçeklerin gösterilmesi gerektiği düşüncesindeyim. Ve bizlere “AAAAAA” dedirtecek gelişmelerin olacağına da inanmaktayım vesselam!


    18 Nisan 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1416 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Genç Bakış Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]