10 Nisan 2019, 14:36 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Toplantıda gündem maddeleri görüşüldü

Toplantıda gündem maddeleri görüşüldü

Belediye Meclisi ilk toplantısını yaptı...


Belediye Meclisi ilk toplantısını yaptı
Meclis Başkan Vekili, Meclis Katibi, Encümen üyeleri ile imar ve bütçe komisyonu seçimleri yapıldı

31 Mart yerel seçimlerinin ardından yeni dönemin ilk Meclis toplantısı yapıldı. Belediye Başkanı Memiş Çelik Başkanlığında yapılan Meclis toplantısında, sadece AK Parti Meclis Üyesi Halil Albay, askere gitmesi nedeniyle katılmadı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan ilk Meclis toplantısında, Komisyonların üyeleri belirlendi.

Daha sonra 5393 sayılı Belediye kanununun 25.ve 55.maddesi gereğince denetim komisyon raporu meclise sunuldu.

İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Eyüp Doğan’ın, denetim raporunu Meclis Üyelerinin verilmesi gerektiğini hatırlatmasından sonra Başkan Çelik tarafından okunan denetim raporu oy çokluğuyla kabul edildi.

5393 sayılı Belediye kanununun 56.maddesi gereğince 2018 mali yılına ait faaliyet raporunu da yasa gereği Başkan Memiş Çelik’in okuması için Çelik yerini geçici olarak Meclis Başkan Vekili Murat Atasoy’a bıraktı.

Memiş Çelik’in faaliyet raporunu okumasından sonra söz alan AK Parti Belediye Meclis Üyesi Cafer Tayyar Altuğ; “Kültür faaliyetlerini siyasi çalışmalara katılmışsız gibi yazmışlar. Siyasi çalışmaların burada faaliyet raporunda olmasına gerek yok. Bu iki maddenin çıkartılarak oylanmasını talep ediyorum”dedi.

İYİ Parti Meclis Üyesi Eyüp Doğan da; “Faaliyete konmuş bir şeyi nasıl çıkaracaksınız? Zaten faaliyetine yazılmış. O da olsa ne olacak olmasa ne olacak” şeklinde konuşmasından sonra Başkan Vekili Murat Atasoy, önce Cafer Altuğ’un önerdiği maddelerin çıkarılmasını oylama sundu ve oy çokluğuyla söz konusu maddeler çıkarılırken Atasoy tekrardan,  iki maddenin çıkarılarak kalanının kabulü için sunduğu oylamada faaliyet raporu oy çokluğuyla kabul edildi.

TEMENNİ KONUŞMALARI
İlk temenni konuşmasını yapan Belediye Başkanı Memiş Çelik; “İlk Meclisimizi gündem maddeleriyle beraber tamamlamış bulunmaktayız. Bizim hedefimizde Şereflikoçhisar’a hizmet var. Biz hizmet etmek istiyoruz. Biz kesinlikle ayrıştırıcı değil hedefimiz de; birleştirici olmak var, hedefimizde Şereflikoçhisar’a hizmet etmek var. Biz yasa gereği kurulması gereken Komisyon üyelerini belirledik. İlerleyen toplantılarımızda, Şereflikoçhisar’ın gelişimi noktasında birtakım komisyonlar kuracağız. Biz hiçbir Meclis Üyesini ayırmadan hepsini, tamamını komisyonlarda değerlendireceğiz. Şereflikoçhisar’ı nasıl geliştirebileceğiz? Nasıl kalkındırabiliriz? Biz bunun mücadelesini vereceğiz birlik ve beraberlik içerisinde.

Ben şunu özellikle istirham ediyorum;
İktidar Meclis Üyesi, Muhalefet Meclis üyesi yok bizim kitabımızda. Biz hiçbir zaman ayrım yapmayacağız. Şereflikoçhisar’ı ilgilendiren her türlü hizmette biz varız. Biz istiyoruz ki, burda ayrışma olmasın. Ben bunu canı gönülden istiyorum. Şereflikoçhisar’ı hep beraber kalkındıracağız.
Ben bugünkü tabloyu, hiç arzu etmedim. Benim arzu ettiğim her türlü kararlarda oybirliğiyle çıksın. Oylarda boş çıkmasın. İstişare edelim. Genelde hep beraber, Şereflikoçhisar’ı ilgilendiren her konuda beraber olalım. Muhalefet olmasın içimizde.
Bizim arzumuz birlik ve beraber olmak. Şereflikoçhisar’ın kalkınmaya ihtiyacı var, gelişmeye ihtiyacı var. Biz de Şereflikoçhisar’ın kalkınması için çalışıyoruz, siz de. Ayrım olmayacak. Hizmete bakacağız. Bunun için çalışacağız.”
dedi.

İYİ Parti Meclis Üyesi Eyüp Doğan da; “31 Mart Mahalli seçimlerini geride bıraktık. Memiş Çelik’e hayırlı olsun diyor, başarılar diliyorum. Bundan sonra da 5 yıl süre içerisinde bu Mecliste berber görev yapacağız. Biraz önce keşke oybirliğiyle alsaydık kararı dediniz. Ama o okunan bütçeden bizim bilgimiz yok, haberimiz yok. Benim temennimde odur ki bundan sonra alacağımız kararlarda tüm kararları oybirliğiyle alalım.
Bu çalışma süresi içerisinde üzerimize ne düşüyorsa Şereflikoçhisar’ın yararına yapacağımız işlerde, biz de her türlü desteğe hazırız”
şeklinde konuştu.


   11 Nisan 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1106 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu