03 Nisan 2019, 16:31 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Milli Eğitim Bakanı İlçemizdeydi

Milli Eğitim Bakanı İlçemizdeydi

Milli Eğitim Bakanı İlçemizdeydi...


“Ziya Öğretmenle Eğitim Buluşmaları” kapsamında MEB İlçemizdeydi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları” kapsamında; Evren ve Şereflikoçhisar İlçesini ziyaret ederek, Öğretmenlerle buluştu.

İlk olarak Evren İlçesini ziyaret eden ve öğretmenlerle biraraya gelen Bakan Ziya Selçuk, saat 12.15’civarında da İlçemize geldi.

Kaymakam Sedat Yıldırım, Belediye Başkanı Ferda Polat, Belediye Başkan Adayı Memiş Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan, AK Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan ve Kamu Kurumlarının Müdürleri tarafından karşılanan Bakan Ziya Selçuk, İlçemizde de Şehit Sercan Bulak Toplantı Salonunda Öğretmenlerle biraraya geldi.

Ziyaret hakkında kısa bir bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar; “Bakanımız, yoğun programlarına rağmen bizleri kırmadı, özellikle bugünlerde siyasette uğraşır büyüklerimizin, seçim ortamı falan ilgilenirken, bizler eğitimi konuşalım, eğitim üzerine eğitim üzerine öğretmenlerimizi biraraya getirelim istedik. Bugün Şereflikoçhisar ve Bala’dan sonra 25 İlçemizde çalışan tüm öğretmenlerimizle biraraya geliyor ve dinleme fırsatı buluyor.
Bakanımız, bugün sizlere 2023 vizyon belgesi kapsamında Bakanlığımızın üç yıllık periyotta neler yapmayı hedeflediğini? Sizlerle birlikte neler yapılmaya çalışılacağını ifade edecek” dedi  ve katılımlarından dolayı öğretmenlere teşekkür etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın devamı ise basına kapalı olarak devam etti.

Ziya Selçuk toplantıya katılan öğretmenlere yaptığı konuşmada şu konulara değindi:

Veriye, bilgiye göre gerekeni yapacağız
Bakan Selçuk temel problemimizin eğitim olduğunu belirterek, şunları kaydetti: “Sınava mecbur kalmak büyük bir sorun. Okullar arasındaki imkân ve öğrenme farkları çok yüksek. Avrupa’da %10 olan okullar arası fark Türkiye’de %60’ı geçiyor. Şu anda yapılması gereken şey en alttaki okulla en üstteki okul arasındaki adaleti sağlamaktır. Bunun için ölçme merkezleri kurduk. Artık nereye ne yapsak diye düşünmeyeceğiz. Veriye, bilgiye göre gerekeni yapacağız. Bir çocuğu sınavlara mecbur etmeyeceğiz. Çocuk hem öğrenim görmeli hem hayata hazır olmalı.” dedi.

Çözüm yolu ani değildir
Konuşmasında çözümün ani olmayacağını söyleyen Bakan Selçuk “Bu işin çözüm yolu ani çözüm değildir. Ani çözerseniz eğitim sistemimizin ve kalitesinin şimdikinden farkı olmaz. Bize gerçekçi ve akılcı bir çözüm lazım. Bu da biraz zaman alacak. Oturup en ince ayrıntısına kadar hesapladık, planladığımız takvim 3 sene. Bunu hep birlikte başaracağız. Doğmamış çocuklar için yatırımlar yapacağız ve bu topraklarda onurla, gururla ve şerefle ayakta duracağız.” dedi.

Eylül’de ders sayısı düşüyor
Bakan Selçuk’un değindiği bir konu ise şu oldu. “Neden bizde bu kadar çok ders var, onlarda az” Türkiye’de orta öğretimdeki ders sayısına değinen Selçuk, “Orta öğretimde Türkiye’de 16-17 ders var lisede. Japonya’da, Kanada’da, İngiltere’de, Yeni Zelenda’da, ABD’de lisede 5-6 ders var. Neden bizde bu kadar çok ders var, onlarda az olduğu halde onlar bizden daha başarılı. Çünkü belli bir alanda derinleşiyor bu çocuklar. Belli bir alanda özelleşiyor ve sevdiği alana yoğunlaşıyor.’’ dedi.

Toplantının sonunda Bakan Selçuk’a çeşitli hediyeler verildi.  Kendisine verilen hediyeleri tekrar salondaki öğretmenlere hediye eden MEB Ziya Selçuk, öğretmen Vural Gündüz’ün yazdığı ‘’Tuzun Başkenti Şereflikoçhisar Yöresi ve Şereflikoçhisar’da Ekonomi’’ isimli kitaplarını ise kendi kütüphanesinde muhafaza edeceğini söyleyerek kabul etti.

Cuma namazını da Şereflikoçhisar’da kılan ve Yatılı Bölge Ortaokulu’nda da öğrencilerle birlikte yemek yiyen Bakan Ziya Selçuk, Ak Parti İlçe Merkezini ziyaret ve partililerle sohbetin ardından Bala’ya gitmek için ilçeden ayrıldı.


    4 Nisan 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1048 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu